Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
24.12.2011 08:36

Amnestia na Kubie. Z powodu papieża?

Na wolność mają wyjść więźniowie zarówno ci najstarsi, którzy skończyli 60 lat, jak i najmłodsi, pod warunkiem, że nie byli recydywistami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

*Kubańskie władze ogłosiły amnestię dla 2900 więźniów, w tym także obcokrajowców. Decyzja ta, jak napisała w oficjalnym komunikacie kubańska agencja prasowa ACN, jest _ humanitarnym i suwerennym gestem _. *

Na wolność mają wyjść więźniowie zarówno ci najstarsi, którzy skończyli 60 lat, jak i najmłodsi, pod warunkiem, że nie byli recydywistami. Z więzień wyjdą także niektóre osoby skazane za _ przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu państwa _.

Prezydent Kuby Raul Castro oświadczył, że amnestia obejmie także 86 obcokrajowców z 25 krajów. Nic jednak nie wspomniał o Amerykaninie Alanie Grossie, który na Kubie został oskarżony o szpiegostwo i skazany na 15 lat więzienia. Kubański MSZ poinformował jednak szybko, że Grossa nie ma na liście więźniów objętych amnestią.

Według oficjalnych informacji, amnestia nie obejmie więźniów, którzy zostali skazani za szpiegostwo, terroryzm, zabójstwa i handel narkotykami.

Agencje zauważają, że władze w Hawanie ogłosiły amnestię przed zaplanowanym na wiosnę przyszłego roku przyjazdem na Kubę papieża Benedykta XVI.

Czytaj więcej o sytuacji na Kubie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t98746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/castro;uwolnil;dwoch;wiezniow;politycznych,129,0,799361.html) Castro uwolnił dwóch więźniów politycznych To ostatni więźniowie polityczni z grupy 75 opozycjonistów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t180809.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;na;kubie;po;50;latach;wiecej;normalnosci,185,0,957113.html) Po 50 latach znów mogą kupować mieszkania Kubański rząd, po raz pierwszy od początku rewolucji, pozwoli obywatelom kupować i sprzedawać nieruchomości.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz