Notowania

wiadomości
21.09.2012 07:13

Amisze mogą pójść do więzienia. Nawet na 20 lat

Sąd w stanie Ohio uznał, że grupa szesnastu członków radykalnego odłamu amiszów jest winna przemocy motywowanej nienawiścią

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

*Sąd w stanie Ohio uznał, że grupa szesnastu członków radykalnego odłamu amiszów jest winna _ przemocy motywowanej nienawiścią _. Oskarżeni m.in. brutalnie obcinali brody i włosy innym członkom tej wspólnoty religijnej, by zmusić ich do posłuszeństwa. *

Jak poinformowała stacja telewizyjna Fox News, oskarżonym amiszom grożą kary więzienia, przekraczające nawet 20 lat. Wyrok ma zostać ogłoszony w styczniu przyszłego roku.

Głównym oskarżonym jest biskup Sam Mullet, który twardą ręką rządził gminą amiszów w osadzie Bergholz. Wraz z 15 innymi osobami został aresztowany jesienią ubiegłego roku pod zarzutem brutalnych napaści na innych członków wspólnoty. By zmusić do posłuszeństwa obcinali oni brody mężczyznom i włosy kobietom. Podczas tych brutalnych i upokarzających napaści wiele ofiar zostało dotkliwie poranionych nożyczkami.

Mężczyźni należący do społeczności amiszów niezwykle starannie pielęgnują swoje długie brody. Kobiety noszą długie, upięte w kok włosy. Są to istotne symbole ich tożsamości religijnej.

Amisze to konserwatywna wspólnota chrześcijańska, która nie akceptuje nowoczesnej techniki, m.in. elektryczności, samochodów i telefonów. W USA żyją w odizolowanych wspólnotach, zajmując się głównie rolnictwem.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomagał talibom, teraz oskarża więzienie Jak pisze CNN, proces jest próbą zmiany polityki więzienia federalnego w Terre Haute w stanie Indiana.
Google nie odpowie za antyislamski film Garcia wczoraj wniosła pozew cywilny przeciwko koncernowi Google i należącemu do niego serwisowi YouTube, w którym umieszczono fragmenty _ Niewinności muzułmanów _.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz