Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska armia
03.10.2014 09:30

Amerykańskie rakiety dla Polski. Początek negocjacji

Pociski te stanowią uzbrojenie myśliwców F-16.

Podziel się
Dodaj komentarz
(US Air Force / Flickr (CC BY-NC 2.0))
Pociski stanowią uzbrojenie myśliwców F-16

Amerykański Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce nowoczesnych pocisków manewrujących JASM. Ambasador RP w Waszyngtonie mówi o dużym sukcesie dyplomatycznym naszego kraju.

Zgoda Departamentu Stanu dotyczy pocisków powietrze-ziemia AGM-158A firmy Lockheed Martin. Pociski te, zwane JASSM, mają zasięg do 370 kilometrów i stanowią uzbrojenie myśliwców F-16. _ _

_ - Te pociski są na wyposażeniu wojsk bardzo niewielu krajów świata, tak więc możemy mówić o dużym sukcesie dyplomatycznym i politycznym Polski _ - mówi Polskiemu Radiu ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. Ambasador podkreśla, że amerykańskie pociski podniosą poziom obronności naszego kraju. _ Nie muszę mówić, że to szczególnie ważne właśnie teraz _ - dodał Ryszard Schnepf.

Ambasador wyjaśnił, że zgoda Departamentu Stanu otwiera etap negocjacji na temat warunków zakupu - przede wszystkim ceny pocisków. Wczesnej rząd USA informował, że wartość kontraktu na zakup rakiet, nowego oprogramowania do F-16 oraz szkoleń i wsparcia logistycznego wyniesie 500 milionów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski na manewrach wojskowych To największe w tym roku przedsięwzięcie szkoleniowe Wojska Polskiego
Do końca roku wezwą 7 tys. rezerwistów SGWP podkreślił, że karta mobilizacyjna nie jest decyzją administracyjną i nie oznacza wezwania do jednostki, lecz jest przydziałem na konkretne stanowisko.
Co armia kupi od USA za 500 mln dolarów? Sprzedaż ma poprawić _ bezpieczeństwo sojusznika Stanów w NATO _ - napisał Departament Stanu.
Tagi: polska armia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz