Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
24.08.2014 21:33

Amerykański dziennikarz przetrzymywany w Syrii został uwolniony

Al-Dżazira poinformowała, że w uwolnienie Curtisa zaangażował się Katar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis, przetrzymywany od dwóch lat w Syrii, został uwolniony. Informację arabskiej telewizji Al-Dżazira na ten temat potwierdził sekretarz stanu USA John Kerry.

Al-Dżazira poinformowała, że w uwolnienie Curtisa zaangażował się Katar. Dziennikarza przekazano przedstawicielowi ONZ. Kerry podkreślił w oświadczeniu, że Stany Zjednoczone używają _ wszelkich instrumentów dyplomatycznych, wywiadowczych i wojskowych _, jakie mają do dyspozycji, by doprowadzić do uwolnienia innych Amerykanów przetrzymywanych w Syrii.

Według Al-Dżaziry Curtis został uprowadzony przed dwoma laty przez nieznanych sprawców w tureckim mieście Antiochia (Antakya), skąd zamierzał się udać do Syrii. W nagranym na wideo oświadczeniu, opublikowanym przez porywaczy w końcu czerwca, Curtis identyfikuje się jako dziennikarz z Bostonu i mówi, że _ ma wszystko _, czego mu potrzeba - jedzenie, ubranie, _ a teraz nawet przyjaciół _. Nie wiadomo, kto więził Curtisa w Syrii.

Komitet Ochrony Dziennikarzy mający siedzibę w USA szacuje, że w Syrii zaginęło ok. 20 dziennikarzy. Przypuszcza się, że wielu z nich więzi ugrupowanie Państwo Islamskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamscy bojownicy opanowali bazę lotniczą Oczekiwana od dawna ofensywa Państwa Islamskiego na bazę Al-Tabaka rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.
Wielka Brytania nie będzie negocjować z Syrią Jak oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond, dialog z Asadem nie posunąłby sprawy do przodu.
Trwają walki o ostatni bastion sił rządowych Dowództwo wojskowe w Damaszku twierdzi, że w ciągu tego tygodnia siły rządowe odbiły kilka miejscowości wokół Al-Tabaka.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz