Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykańska armia na Filipinach. Żołnierzy będzie jeszcze więcej?

0
Podziel się

Szefowie resortów obrony i spraw zagranicznych poinformowali przywódców filipińskiego Kongresu, że wkrótce rozpoczną się w tej sprawie negocjacje z USA.

Amerykańska armia na Filipinach. Żołnierzy będzie jeszcze więcej?
(Polaris Images/East News)
bEqBkJnp

W piśmie do Kongresu, omawianym przez agencję Associated Press, ministrowie podkreślili, że zezwolenie Amerykanom na zwiększoną obecność rotacyjną pomoże Filipinom w osiągnięciu minimum wiarygodnej obronności w czasie, kiedy kraj stara się zmodernizować swe siły zbrojne.

Szefowie resortów obrony i spraw zagranicznych poinformowali przywódców filipińskiego Kongresu, że wkrótce rozpoczną się w tej sprawie negocjacje z USA. Filipiny, uwikłane w spór terytorialny z Chinami o wyspy na Morzu Południowochińskim, zwracają się do Stanów Zjednoczonych o pomoc w unowocześnieniu swoich sił zbrojnych.

Pekin rości sobie prawa do niemal całego Morza Południowochińskiego, w tym do atolu nazywanego przez Chińczyków Huangyan, a przez Filipińczyków Panatag Shoal (używana jest też nazwa Rafa Scarborough). Chiny utrzymują, że ich roszczenia znajdują potwierdzenie _ w faktach i świadectwach historycznych _.

bEqBkJnr

Konstytucja Filipin zabrania obcym wojskom stacjonowania na stałe w tym kraju i angażowania się w operacje bojowe na jego terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa promu. 37 pasażerów zaginionych Na pokładzie znajdowało się 57 osób. 20 osób udało się uratować, Los pozostałych 37 jest nieznany - poinformowała straż przybrzeżna.
Filipiński wulkan zabija. Władze ostrzegają W wybuchu wulkanu Mayon kilka osób zostało uwięzionych przy kraterze.
Filipiny: Więcej zabawy niż u azjatyckich sąsiadów Filipiny walczą z Tajlandią, Malezją i Indonezją o zagranicznych turystów.
bEqBkJnS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)