Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w jemenie
31.08.2012 18:29

Amerykańska armia atakuje dronami. Zginęło osiem osób

Zabici rebelianci udawali się najprawdopodobniej na akcję zbrojną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cpl Mark Webster/Defence Images/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Ośmiu islamskich bojowników zginęło w ataku samolotu bezzałogowego USA na wiozący ich pojazd na pustyni w prowincji Hadramut we wschodnim Jemenie - poinformowały jemeńskie władze.

Jak podało na swej stronie internetowej ministerstwo obrony, ofiarą przeprowadzonego w okręgu Hawra ataku lotniczego padło ośmiu członków Al-Kaidy. Dodało, że mieli oni ze sobą karabiny maszynowe i materiały wybuchowe.

Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel lokalnych władz powiedział, że był to atak amerykańskiego samolotu bezzałogowego. Poinformował, że zabici rebelianci udawali się najprawdopodobniej na akcję zbrojną.

Mająca bazy w Jemenie Al-Kaida na Półwyspie Arabskim dokonywała uderzeń również na terytorium sąsiedniej Arabii Saudyjskiej. Wspierana przez Stany Zjednoczone armia jemeńska zdołała w tym roku wyprzeć rebeliantów z niektórych ich ostoi na południu kraju, ale odpowiedzią na to była seria samobójczych zamachów bombowych na instytucje rządowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Niezwykły atak na członków Al-Kaidy Wystrzelona z drona rakieta trafiła w samochód, którym jechali domniemani bojownicy Al-Kaidy.
Mają nową superbroń. Ten lotniskowiec lata! Ma własny komputer misji i zdwojony system komunikacyjny. Może przewozić rakiety lub granaty wielkości piłek do golfa i zrzucać je nad celem.
Wykończą Al-Kaidę? Dziewięć osób nie żyje Amerykanie przeprowadzili kolejny atak samolotem bezzałogowym na cele terrorystów w Jemenie.
Tagi: terroryzm w jemenie, jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz