Notowania

zatruty alkohol
11.09.2012 10:20

Alkohol z nieznanego źródła. Dwie osoby zmarły po wypiciu

Trujący alkohol może pochodzić z tego samego źródła - uważa świętokrzyska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

*W Kielcach dwie osoby zmarły, trzecia straciła wzrok po wypiciu alkoholu nieznanego pochodzenia. Trujący alkohol może pochodzić z tego samego źródła - uważa policja. *

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Kielcach prowadzą dwa postępowania pod nadzorem prokuratury Kielce - Wschód dotyczące wprowadzania do obrotu niewiadomego pochodzenia alkoholu. Jego spożycie skutkowało w ostatnim czasie śmiercią dwóch osób i kalectwem trzeciej - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji, podkom. Grzegorz Dudek. Oba przypadki miały miejsce na terenie Kielc.

- _ Pod koniec sierpnia małżeństwo, kobieta lat 57 i mężczyzna, lat 58 wspólnie spożywali alkohol niewiadomego pochodzenia. Jak ustalili wstępnie policjanci, mężczyzna wypił kilka kieliszków zakupionego specyfiku, a kobieta jego niewielką ilość. Mężczyzna zmarł, a kobieta straciła wzrok i przebywa w szpitalu _ - powiedział Dudek.

Na początku września 55-letnia kobieta spożyła w domu nieznaną ilość alkoholu niewiadomego pochodzenia. Dwa dni później zmarła.

- _ Alkohol zabezpieczono do analizy. Podejrzewamy, że w obu przypadkach mógł on pochodzić z tego samego źródła _ - powiedział Dudek.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie kupować i nie spożywać zakupionego z niewiadomego źródła alkoholu.

Jednocześnie zwracają się do wszystkich osób, które mogą pomóc w dochodzeniach, o przekazywanie informacji osobiście lub telefonicznie na numery całodobowe: 997 lub 112.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta pigułka potrafi oszukać alkomat! Coraz większe oburzenie budzi sprzedawana całkiem legalnie przez internet pigułka, pozwalająca podobno kierowcy pomyślnie przejść badanie alkomatem nawet po wypiciu pięciu dużych piw.
Akcja Policji na drogach. "Czosnek nie pomoże" Policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach w ramach akcji Prędkość. Sprawdzani są również kierowcy stojący w korkach - ci muszą dmuchnąć w popularny balonik.
Oblewają egzaminy, bo przychodzą pijani. Ale... Naukowcy po raz kolejny sprawdzili to, co wszyscy zdają się już wiedzieć. Ktoś jest zaskoczony wynikami badania?
Tagi: zatruty alkohol, zmarły, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz