Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radosław sikorski
16.05.2014 21:37

Aleksander Kwaśniewski jak Gerhard Schroeder?

- Emerytowani politycy imają się różnych zajęć - tak Radosław Sikorski odniósł się do informacji o tym, że były prezydent zasiada we władzach spółki Burisma Holdings.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

- _ Emerytowani politycy imają się różnych zajęć _ - tak Radosław Sikorski odniósł się do informacji o tym, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski zasiada we władzach spółki Burisma Holdings. W tym kontekście przypomniał także przypadek byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera.

_ - (Kwaśniewski) oczywiście nie pełni dziś żadnej oficjalnej funkcji publicznej, więc wolno mu. No ale, ja już mówiłem przy okazji komentowania zachowania byłego kanclerza Schroedera, że emerytowani politycy imają się różnych zajęć _ - powiedział minister spraw zagranicznych podczas piątkowego briefingu prasowego w Warszawie.

Media podały ostatnio, że b. prezydent Aleksander Kwaśniewski zasiada we władzach ukraińskiej spółki gazowej Burisma Holdings, należącej do ukraińskiego oligarchy Mykoły Złoczewskiego, byłego ministra w rządzie Wiktora Janukowycza. W piątek rano Kwaśniewski mówił na antenie TVN24, że nie odejdzie z rady dyrektorów tej firmy.

Sikorskiego pytano także, czy b. prezydent powinien znów podjąć się jakiejś ważnej misji związanej z Ukrainą. Aleksander Kwaśniewski i b. szef europarlamentu Pat Cox jako wysłannicy Parlamentu Europejskiego zabiegali w ubiegłym roku, by władze ukraińskie zgodziły się na uwolnienie b. premier Julii Tymoszenko.

Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, misja Kwaśniewski-Cox na Ukrainie _ była misją użyteczną, niestety nieudaną, ale nie z winy Kwaśniewskiego i Coksa _. _ - Ona w sensie politycznym odciągnęła uwagę Unii od tego, co było jądrem problemu wtedy - czyli rosyjskiego bojkotu handlowego na Ukrainę. Unii wydawało się, że ma tak mocną pozycję negocjacyjną, że zamiast pomagać Ukrainie może jej narzucać kolejne warunki, takie jak np. zwolnienie Julii Tymoszenko _ - powiedział Sikorski.

_ - Więc misja się nie powiodła, ale Aleksander Kwaśniewski potwierdził swą anielską cierpliwość do rozmów z ukraińskimi politykami i za tę misję byłem mu wdzięczny _ - dodał. Dopytywany ponownie o przyszłość, odparł, że _ nie będzie spekulował _.

W maju Sikorski w rozmowie z _ Newsweekiem _ pytany przez dziennikarza, _ czy nie boli go, jak widzi Schroedera na liście płac Gazpromu, rzucającego się w objęcia Putina _, odparł: _ - Obłapianie się z prezydentem Putinem w dniu, w którym jego podwykonawcy trzymali na Ukrainie zakładników OBWE, w tym Niemców, nie świadczy o dobrym smaku. Cóż, emerytowani politycy imają się różnych zajęć i nie zawsze zarabiają pieniądze w pachnący sposób _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski o związku z ukraińską firmą Właścicielem spółki jest Mykoła Złoczewski - biznesmen związany z ekipą byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.
Kwaśniewski pracuje dla ukraińskiego biznesmena. "Fajnie to nie wygląda" Ta informacja zjednoczyła w oburzeniu i Donalda Tuska, i Jarosława Kaczyńskiego.
Sikorski: "To nowa era w polityce zagranicznej" Minister wziął udział w Brukseli w debacie zorganizowanej przez think tank Carnegie Europe zatytułowanej _ Bezpieczeństwo UE w kontekście kryzysu na Ukrainie _.
Tagi: radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz