Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alarm powodziowy na Wiśle. Pełna gotowość służb

0
Podziel się:

Powiatowe Zespoły Zarządzania Kryzysowego pełnić będą całodobowe dyżury.

Alarm powodziowy na Wiśle. Pełna gotowość służb
(PAP/Darek Delmanowicz)

W związku z wysokimi stanami wody na Wiśle wojewoda pomorski ogłosił po południu alarm powodziowy - poinformował jego rzecznik Roman Nowak. Alarm powodziowy dotyczy gmin i powiatów na terenach nadwiślańskich oraz Gdańska.

_ - Według informacji na godz. 15 stany alarmowe przekroczone są w Przegalinie o 7 cm, Gdańskiej Głowie - o 2 cm, Korzeniewie - o 7 cm. W Tczewie poziom Wisły wynosi 813 cm (stan alarmowy 820 cm). Prognozuje się, że stan wody w Tczewie może wynieść w niedzielę 850 cm. W kolejnych dniach poziom Wisły powinien tam stopniowo opadać _ - podał rzecznik wojewody pomorskiego.

Podczas powodzi w 2010 r. w Tczewie zanotowano 1041 cm.

Ogłoszenie alarmu powodziowego oznacza pełną gotowość wszystkich służb do działania oraz stałe monitorowanie sytuacji na wałach przeciwpowodziowych. Powiatowe Zespoły Zarządzania Kryzysowego pełnić będą całodobowe dyżury.

Według ekspertów aktualna sytuacja hydrometeorologiczna nie powinna powodować utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza.

Przed południem Nowak informował, że Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy w Tczewie, Gdańskiej Głowie i Przegalinie. Do stanów alarmowych w tych miejscach brakowało od 8 do 32 cm.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku nie odebrało żadnych niepokojących zgłoszeń dotyczących stanu wałów i urządzeń przeciwpowodziowych.

W związku z sytuacją na Wiśle wojewoda pomorski ogłosił wczoraj pogotowie przeciwpowodziowe dla Gdańska oraz powiatów: gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, tczewskiego i sztumskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nikolić o powodzi: Można było uniknąć ofiar Prezydent Serbii uważa, że rząd wykonał swoje zadania doskonale.
Sytuacja na rzekach się stabilizuje Obecnie strażacy patrolują i umacniają wały, głównie w północnej części województwa mazowieckiego.
Ponad 7 tysięcy interwencji strażaków Wczoraj strażacy m.in. umacniali wały w okolicach Sandomierza. Fala wezbraniowa przeszła tam w nocy z niedzieli na poniedziałek. W akcji brało udział prawie tysiąc osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)