Notowania

Przejdź na
białoruś
07.08.2014 20:40

Alaksandr Łukaszenka zachwala publicznie swoją dyktaturę

Owszem, nie wszystko jest u nas dobrze. Pod niektórymi względami jesteśmy w tyle, ale nie jesteśmy Ukrainą, Rosją, a nawet Zachodem - przyznaje polityk. Mimo to...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi oświadczył, że podczas piastowania przezeń stanowiska szefa państwa liczba więźniów w kraju spadła dwukrotnie - poinformowało jego biuro prasowe.

_ - Owszem, nie wszystko jest u nas dobrze. Pod niektórymi względami jesteśmy w tyle, ale nie jesteśmy Ukrainą, Rosją, a nawet Zachodem. U nas organy ochrony prawa jednak pracują dość surowo. Przy tym podczas "dyktatury" Łukaszenki liczba więźniów w porównaniu z "czasami demokracji" spadła dwukrotnie _ - oznajmił prezydent.

Jak zaznaczył, świadczy to o tym, że Białoruś skutecznie walczy za pomocą ustawodawstwa z przestępczością. _ - I nikt nie może nam zarzucić, że powsadzaliśmy wszystkich do więzienia _ - dodał na posiedzeniu poświęconym kompleksowym zmianom w ustawodawstwie karnym i kodeksie postępowania administracyjnego.

Według stanu z maja 2013 r. na Białorusi było 37,3 tys. osób pozbawionych wolności, z czego 1,5 tys. w areszcie domowym. Centrum Praw Człowieka _ Wiasna _ podkreśla, że w kraju jest nadal 7 więźniów politycznych.

Łukaszenka podkreślił jednak, że na Białorusi nadal jest zbyt dużo przypadków łamania prawa, _ zwłaszcza w sferze korupcji, z którą należy nasilić walkę _. _ Tracimy przez to mnóstwo pieniędzy _ - zauważył.

Prezydent powiedział też, że nie jest zadowolony z pracy kierownictwa instytucji ochrony prawa i organów kontrolnych. Podkreślił, że skuteczność każdego ustawodawstwa w znacznym stopniu zależy m.in. od osobistego stosunku pracowników do wykonywanych zadań, _ a przede wszystkim kierownictwa instytucji ochrony prawa _. Według Łukaszenki praca niektórych szefów tych instytucji niezupełnie odpowiada jego oczekiwaniom, co zmusza szefa państwa do osobistego ingerowania w rozwiązywanie różnych spraw.

O konieczności walki z korupcją Łukaszenka mówił także tydzień temu. Poinformował wówczas m.in., że planowane jest wprowadzenie mechanizmu ściślejszej kontroli dochodów i majątku urzędników zajmujących odpowiedzialne stanowiska oraz ich krewnych oraz możliwości konfiskowania wartości majątku wyraźnie przewyższającej dochody danej osoby. Inne propozycje to ograniczenie prawa do emerytury urzędników i wojskowych, którzy dopuścili się szczególnie ciężkich przypadków korupcji, a także zakaz przyjmowania na służbę państwową osób, które dopuściły się niektórych przestępstw.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Białorusi powstanie pomnik Hugo Chaveza Za rządów Chaveza Białoruś nawiązała ścisłą polityczną i gospodarczą współpracę z bogatą w ropę Wenezuelą.
Zaskakująca deklaracja prezydenta Białorusi - _ Są nam potrzebne ręce do pracy. Chętnych jest bardzo wielu _ - mówi prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka.
Łukaszenka za jednością terytorium Ukrainy Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka opowiedział się za dialogiem między Kijowem a Moskwą oraz poparł jedność terytorialną Ukrainy.
Tagi: białoruś, łukaszenka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz