Notowania

rosja
27.11.2013 09:15

Al Kaida w Europie. W Moskwie aresztowano 14 islamistów

Policja w Moskwie zatrzymała 14 członków islamistycznego ugrupowania At Takfir wal-Hidżra powiązanych z Al Kaidą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Czternastu domniemanych członków islamistycznego ugrupowania At Takfir wal-Hidżra, powiązanego z Al-Kaidą, zostało aresztowanych w Moskwie. Skonfiskowano znaczną ilość broni i ładunków wybuchowych - poinformowały dziś rosyjskie władze.

Operację przeprowadzono w nocy z wtorku na środę we wschodniej części Moskwy.

W czasie rewizji w domach podejrzanych policja skonfiskowała trzy improwizowane urządzenia wybuchowe, w tym pas z ładunkami wybuchowymi, detonatory, przewody elektryczne, granaty, pistolety, amunicję, a także ekstremistyczną literaturę - podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Jak dodano, podejrzani finansowali organizację z _ pieniędzy pochodzących z działalności przestępczej _.

5 listopada w pobliżu Moskwy zatrzymany został inny członek tej niezbyt znanej organizacji islamistycznej, podejrzany o rekrutowanie młodych kobiet.

Za wieloma atakami terrorystycznymi w Rosji stoją terrorystki samobójczynie. 21 października w Wołgogradzie, na południu Rosji, pochodząca z Dagestanu kobieta dokonała samobójczego zamachu w autobusie komunikacji miejskiej. Zginęło sześć osób, a 27 zostało rannych - podał Komitet Śledczy FR.

W 2010 roku Sąd Najwyższy Rosji określił At Takfir wal-Hidżra jako organizację ekstremistyczną i zakazał jej działalności w Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Obława na nielegalnych imigrantów. Gdzie? Trzy czwarte Rosjan, jak wynika z sondaży, ma niechętny stosunek do imigrantów i opowiada się za zaostrzeniem przepisów regulujących pobyt cudzoziemskich pracowników w Rosji.
Zamknęli się w klatce, by bronić kolegów W centrum belgijskiej stolicy stanęła symboliczna więzienna klatka. Manifestujący domagają się uwolnienia 30 ekologów ze statku Arctic Sunrise.
Azerbejdżan protestuje. Rosja łamie zasady Aazerski imigrant podejrzany jest o zabicie Rosjanina w moskiewskiej dzielnicy Zachodnie Biriulowo w ubiegłym tygodniu.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz