Notowania

zamachy w iraku
09.05.2011 19:50

Al-Kaida przyznała się do krwawego zamachu

W wyniku ataku w Iraku zginęło 24 policjantów, a 72 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Al-Kaida w Iraku przyznała się do samobójczego zamachu na posterunek policji w centrum Hilli na południe od Bagdadu, w którym w miniony czwartek zginęło 24 policjantów, a 72 zostało rannych.

Informację tę przekazało amerykańskie centrum monitorujące strony informacyjne islamistów SITE. 24 policjantów, w tym pięciu w stopniu kapitana i dwóch porucznika, zginęło, a 72 zostało rannych, w ataku 5 maja około godzinie 7 czasu miejscowego (6 czasu polskiego) w samym centrum Hilli, kiedy wielu funkcjonariuszy kończyło służbę, a kolejni ją rozpoczynali.

Zamachowiec staranował samochodem barierki przed wejściem na posterunek i wjechał do budynku. Był to najkrwawszy atak w Iraku od końca marca, gdy w Tikricie zamachowiec z Al-Kaidy zabił 58 osób. Do zamachu na posterunek policji doszło trzy dni po zastrzeleniu przez amerykańskich komandosów przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t93208.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/europa;na;celowniku;terrorystow;z;al-kaidy,16,0,707344.html) Europa na celowniku terrorystów z Al-Kaidy Scenariusze ataków miałyby przypominać wydarzenia w Bombaju z 2008 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t111593.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zarzuty;o;wspolprace;z;al-kaida;to;absurd,83,0,825939.html) "Zarzuty o współpracę z Al-Kaidą to absurd" Premier Pakistanu Yusuf Raza Gilani odrzucił zarzuty o niekompetencję i współudział pakistańskich władz, armii czy wywiadu w ukrywaniu Osamy bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t89994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przywodca;al-kaidy;wymknal;sie;amerykanom,233,0,825065.html) Przywódca Al-Kaidy wymknął się Amerykanom Poszukiwany przez USA imam Anwar al-Awlaki oraz saudyjski przywódca Al-Kaidy uszli cało z ostrzału dokonanego przez amerykański samolot bezzałogowy w prowincji Szabwa na południu Jemenu.
Tagi: zamachy w iraku, al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz