Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
15.04.2011 07:42

Al-Kaida nawołuje - "Atakujcie Libię"

Arabskie armie muszą zaatakować w Libii i doprowadzić do usunięcia Kaddafiego zanim zachodnia pomoc zmieni się w inwazję - mówi zastępca bin Ladena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ajman al-Zawahiri, numer dwa w al-Kaidzie, wezwał do walki z wojskami libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego - poinformowała w czwartek wieczorem amerykańska stacja ABC, powołując się na godzinne nagranie ze strony internetowej islamistów. Tymczasem USA, Francja i Wielka Brytania są zdeterminowane doprowadzić do upadku reżimu Kaddafiego - napisali we wspólnym artykule prasowym Barack Obama, Nicolas Sarkozy i David Cameron


- _ Arabskie armie muszą zaatakować w Libii i doprowadzić do usunięcia Kaddafiego zanim zachodnia pomoc zmieni się w inwazję _ - amerykańska stacja cytuje apel zastępcy Osamy bin Ladena.

Zawahiri z radością powitał upadek prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka. - _ Dalsze istnienie narodów północnej Afryki zależy od zniszczenia Izraela i wprowadzenia prawa islamskiego _ - powiedział jeden z liderów al-Kaidy.

Było to pierwsze nagranie wideo Zawahiriego od ponad półtora roku.

Wspólny artykuł przywódców USA, Francji i Wielkiej Brytanii zostanie opublikowany w dzisiejszych wydaniach dzienników _ Washington Post _, _ Le Figaro _ i _ Times _.

_ Tak długo jak w Libii będzie rządził Kadafi, NATO i jego partnerzy muszą kontynuować operację ochrony ludności cywilnej _ - napisali prezydenci USA i Francji oraz premier Wielkiej Brytanii.

Uważają oni, że nie można Libii pozostawić samej sobie, bo istnieje ryzyko, że przekształci się w państwo chaosu. Zdradą byłoby także, napisali trzej czołowi zachodni politycy, pozostawienie Kaddafiego przy władzy.

Zdaniem Obamy, Sarkozy'ego i Camerona, nie do zaakceptowania jest rozejm, który pozostawiałby przy władzy w Libii któregoś z członków rodziny Muammara Kaddafiego. _ Nie można sobie wyobrazić, by ktoś kto masakrował własny naród miał odgrywać jakąś rolę w przyszłym rządzie libijskim _ - napisali Obama, Sarkozy i Cameron.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t85429.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pracownik;ba;spiskowal;z;al;kaida,78,0,785998.html) Pracownik BA spiskował z Al Kaidą Według prokuratury Bengalczyk współdziałał w przygotowaniach zamachu bombowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t100841.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;oskarza;koptow;odrzuca;zarzuty,29,0,784413.html) Al-Kaida oskarża Koptów. Odrzuca zarzuty Ajman al-Zawahiri zaprzeczył że, Al-Kaida była odpowiedzialna za zamach w Aleksandrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t131126.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al;kaida;szkoli;zamachowcow;z;europy,179,0,767155.html) Al Kaida szkoli zamachowców. Z Europy Ponad 100 osób trafiło do obozów treningowych w Afganistanie i Pakistanie.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz