Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja znicz
02.11.2013 09:58

Akcja "Znicz" trwa. Bardzo dużo pijanych kierowców

-Zatrzymaliśmy nieco większą liczbę pijanych kierowców niż w czwartek - mówi nadkomisarz Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik / REPORTER)

Wczoraj doszło do 74 wypadków drogowych. Zginęło w nich 8 osób, a 90 trafiło do szpitali - mówi nadkomisarz Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji.

- _ Zatrzymaliśmy nieco większą liczbę pijanych kierowców niż w czwartek, bo aż 315. Cały czas kilka tysięcy policjantów każdego dnia dba o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Mamy nadzieję, że kierowcy będą sobie brać do serca nasze rady i bilans dotychczasowy znacząco nie wzrośnie _ - mówi Bieniak.

Rok temu w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, złapali ponad 1800 nietrzeźwych kierujących.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwa mobilizacja. Żołnierze na ulicach Policja radzi kierowcom, by pokonując duże odcinki drogi zatrzymywali się na odpoczynek. Pieszym zaś przypomina, że bezpieczniej jest nosić elementy odblaskowe na ubraniu.
Nowy bat na pijanych kierowców Zatrzymano pierwszego kierowcę, któremu zgodnie z nowym białoruskim ustawodawstwem zostanie skonfiskowany samochód za drugą w ciągu roku jazdę po pijanemu.
Policyjna akcja. 20 pijanych zatrzymanych Podczas akcji policjanci nałożyli na kierowców 32 mandaty karne na łączna kwotę 5,5 tys. zł, a także zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych m.in. za zły stan techniczny lub brak badań technicznych samochodów.
Tagi: akcja znicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz