Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcja Znicz na drogach. Zaczynają się świąteczne wyjazdy

0
Podziel się:

Policja ostrzega - nie będzie pobłażliwości dla pijanych kierowców podczas wydłużonego weekendu.

Akcja Znicz na drogach. Zaczynają się świąteczne wyjazdy
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Po południu rozpoczyna się policyjna Akcja Znicz, która potrwa do środowego poranka.
Dzień Wszystkich Świętych przypada w najbliższy wtorek, ale podczas całego wydłużonego weekendu policja będzie pilnowała porządku na drogach i wyłapywała pijanych kierowców.

Rzecznik komendy głównej policji Mariusz Sokołowski ostrzega w rozmowie z _ IAR _, że we wtorek i w środę rano policjanci będą sprawdzać alkometrem wszystkich kierujących pojazdami.

Policja ostrzega, żeby kierowcy nie spieszyli się, bowiem warunki atmosferyczne o tej porze roku mogą nie sprzyjać jeździe. Funkcjonariusze apelują, by w dniu świątecznym stosować się do ograniczeń w ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy. Chodzi o to, by kierowcy zwracali uwagę na zmiany oznakowania. _ - Na osoby jeżdżące na pamięć mogą czekać policjanci z mandatami _ - ostrzega rzecznik komendy głównej policji.

Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł przez całą dobę, a także informować o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. W Akcji Znicz weźmie udział w sumie dziesięć tysięcy policjantów.

Czytaj więcej o tym, jak jeździmy w święta i długie weekendy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t89556.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;chwali;kierowcow;-;to;najlepszy;prezent,52,0,743476.html) Policja chwali kierowców - to najlepszy prezent Osiem osób zginęło a 120 zostało rannych - to bilans Wigilii i pierwszego dnia świąt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t75104.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krwawy;i;pijany;bilans;dlugiego;weekendu,54,0,860982.html) Krwawy i "pijany" bilans długiego weekendu 71 osób zginęło, a 650 zostało rannych to bilans 525 wypadków, do których doszło na polskich drogach. Zatrzymano tysiące pijanych kierowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t8340.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/najwiecej;wypadkow;bylo;w;wielki;piatek,39,0,817959.html) Najwięcej wypadków było w Wielki Piątek Policja podsumowała świąteczny weekend na polskich drogach. Od piątku w 379 wypadkach, zginęło 35 osób, a 468 zostało rannych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)