Notowania

cbś
18.07.2013 11:40

Akcja CBŚ. Rozbili grupę rozprowadzającą fałszywe euro

W wyniku akcji przeprowadzonej przez CBŚ we współpracy z policją krajów Europy Zachodniej zatrzymanych zostało siedem osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Międzynarodowa grupa przestępczą wprowadziła do obiegu fałszywe banknoty o wartości ponad 150 tys. euro. Zatrzymano siedem osób, obywateli Mołdawii i Polski.

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Dariusz Nowak, fałszywe banknoty o nominałach 50 i 100 euro produkowane były w jednym z krajów Europy Zachodniej, a w Polsce podejmowano próby wprowadzania ich do obiegu.

W wyniku akcji przeprowadzonej przez CBŚ we współpracy z policją krajów Europy Zachodniej zatrzymanych zostało siedem osób pod zarzutem wprowadzania do obrotu podrobionych środków płatniczych. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Mołdawii i Polski w wieku od 40 do 52 lat. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów grozi im do 10 lat więzienia. Wobec czterech zatrzymanych jest wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

W odkrytym przez policjantów magazynie odnaleziono fałszywe banknoty o wartości ponad 150 tysięcy euro. Podczas przeszukań odkryto także dokumenty świadczące o udziale w wyłudzaniu kredytów na dużą skalę, laptopy, telefony komórkowe, karty sim oraz pistolet gazowy z nabojami.

Czytaj więcej w Money.pl
Niezwykła inwencja bezrobotnych. Oto jak... CBŚ zatrzymało kobietę, która wystawiała bezrobotnym fałszywe dokumenty o zatrudnieniu, na podstawie których wyłudzano m.in. sprzęt rtv i auta.
Kolejny sukces CBŚ. Tym razem wart 1,7 mln zł Według CBŚ czarnorynkowa wartość zabezpieczonych na plantacjach narkotyków wynosi 1,7 mln zł. Towar pochodzący z plantacji trafiał głównie na rynek województwa śląskiego.
Tagi: cbś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz