Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agent Tomek był inwigilowany? Trwa śledztwo

0
Podziel się:

- Wystarczyło kilka tygodni, by ustalić, że coś jest na rzeczy i że w wolnym państwie służby wojskowe zajmują się inwigilacją posła opozycji - mówi Przemysław Wipler, kolega agenta Tomka z partii.

Agent Tomek był inwigilowany? Trwa śledztwo
(EastNews)

Zdaniem posła Przemysława Wiplera z PiS, doniesienia o możliwej nielegalnej inwigilacji posła PiS Tomasza Kaczmarka (na zdjęciu) przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego to _ poważna sprawa _.

Dzisiejsze wydanie _ Rzeczpospolitej _ informuje o wszczęciu śledztwa przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie inwigilacji posła PiS Tomasza Kaczmarka. Gość radiowej _ Trójki _ Przemysław Wipler zaznaczył, że na istotę sprawy wpływa fakt, że jest to postępowanie wyjaśniające, a nie jedynie sprawdzające.

- _ To jest już postępowanie wyjaśniające. Są dosyć poważne dowody, żeby wszcząć tą sprawę i szybko się pojawiły, bo złożenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Tomasz Kaczmarek złożył już w sierpniu. Wystarczyło kilka tygodni, by ustalić, że coś jest na rzeczy i że w wolnym państwie służby wojskowe zajmują się inwigilacją posła opozycji _- mówi Wipler.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEMYSŁAWA WIPLERA:

Przemysław Wipler skomentował także doniesienia o kandydacie na premiera w ramach planowanego wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

Gość radiowej _ Trójki _ mówił, że będzie to znana osoba ze środowiska naukowego, jednak nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

- _ To jest osoba, która jest uznanym pracownikiem naukowym ze stopniem naukowym. Nie będę więcej wyjaśnień udzielał. Przyjdzie na to czas, nie chcemy bawić się w spekulowanie i dezawuowanie naszych kandydatów _ - mówi Wipler.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEMYSŁAWA WIPLERA:

Przemysław Wipler zaznaczył, że kandydat na premiera po ewentualnym objęciu funkcji szefa rządu miałby doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Taki premier nie realizowałby postulatów żadnej partii politycznej - mówił Wipler.

Poseł PiS powiedział, że nazwisko kandydata na premiera partia ujawni najwcześniej 29 września, kiedy to ulicami Warszawy przejdzie marsz _ Obudź się Polsko _.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że zawiadomienie oparte jest m.in. na słowach premiera Donalda Tuska z konferencji prasowej 14 sierpnia.
Doniósł na SLD za komunistyczne symbole Poseł PiS: _ Działacze SLD nieśli transparenty z sierpem i młotem. To przestępstwo _.
PiS inwigilował Wałęsę? Hofman ostro Rzecznik PiS ostro o rewelacjach Gazety Wyborczej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)