Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agencja Rozwoju Przemysłu. Aleksandra Magaczewska nowym prezesem

0
Podziel się:

Priorytetem agencji ma być włączenie się w inteligentny rozwój. Ma pomagać firmom, także tym z udziałem Skarbu Państwa.

Aleksandra Magaczewska
Aleksandra Magaczewska (Agencja Rozwoju Przemysłu)

_ - Wczoraj odbyło się walne zgromadzenie, które powołało na prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Aleksandrę Magaczewską, która funkcję zacznie pełnić od dzisiaj _ - powiedział Rafał Baniak, wiceminister Skarbu Państwa. Właścicielem 100 proc. akcji Agencji Rozwoju Przemysłu jest Skarb Państwa. Funkcję walnego zgromadzenia w spółce pełni minister Skarbu Państwa.

_ - Oczekujemy, że na przełomie sierpnia i września będą gotowe założenia do strategii ARP na lata 2014-2020, a najpóźniej do końca października chcielibyśmy otrzymać gotowy dokument _ - powiedział Baniak.

Podkreślił, że priorytetem Agencji ma być włączenie się w _ inteligentny rozwój _. _ Agencja ma pomagać firmom, także tym z udziałem Skarbu Państwa, w trwałym budowaniu wartości m.in. poprzez ułatwienie dostępu do funduszy europejskich _ - wyjaśnił wiceminister.

Magaczewska była m.in. dyrektorem departamentu górnictwa w Ministerstwie Gospodarki. W Ministerstwie Skarbu Państwa pracowała od stycznia 2012 r. jako dyrektor departamentu restrukturyzacji i pomocy publicznej. Była szefową rady nadzorczej KGHM, a od czerwca pełni taką funkcję w nadzorze PZU.

ARP nie ma prezesa od czerwca, gdy z funkcji zrezygnował Wojciech Dąbrowski, gdyż został szefem Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Agencja Rozwoju Przemysłu jako spółka prawa handlowego działa na zasadach komercyjnych. Jako agencja rządowa angażuje się w działania istotne z punktu widzenia bieżących i strategicznych celów polityki gospodarczej państwa. Agencja wspiera rozwój gospodarczy i regionalny kraju, procesy restrukturyzacyjne i prywatyzacyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Właściciel Stoczni Gdańsk pokazał biznesplan Według rzecznika prasowego ukraińskiego udziałowca stoczni Jacka Łęskiego dokument przewiduje rentowność zakładu.
Jest postęp w negocjacjach z Boeingiem Wiceminister i prezes LOT spotkali się z szefostwem koncernu, by rozmawiać o rekompensacie za straty poniesione przez linie, gdy jej dwa B787 były uziemione.
JESSICA i inne panie polskiego finansowania Dzisiaj w Gdyni odbyło się uroczyste podpisanie umów pożyczki JESSICA na sfinansowanie dwóch projektów miejskich: budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz ośrodka konferencyjno-szkoleniowego przy ul. Folwarcznej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciela świata polityki i gospodarki, między innymi Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Minister Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego i ...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)