Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agencja Reutera winna propagandy antypaństwowej? Jest wyrok

0
Podziel się:

Specjalny sąd ds. mediów w Teheranie uznał dzisiaj redaktor naczelną tamtejszego oddziału agencji Reutera za winną szerzenia kłamstw.

Agencja Reutera winna propagandy antypaństwowej? Jest wyrok
(Wikipedia)

Specjalny sąd ds. mediów w Teheranie uznał dzisiaj redaktor naczelną tamtejszego oddziału agencji Reutera za winną _ szerzenia kłamstw _ wymierzonych w islamski reżim. To reakcja na podpis do filmu wideo na temat szkolenia irańskich kobiet w sztukach walki.

Agencja została również uznana za winną _ publikowania fałszywych informacji, żeby wprowadzić w błąd opinię publiczną _. Wyrok sądu w tej sprawie jest spodziewany - według agencji AP - w ciągu tygodnia. Agencja Reutera poinformowała w oświadczeniu, że do czasu wydania decyzji przez sąd nie będzie komentować sprawy.

Film wideo wyemitowany w lutym był opatrzony podpisem informującym, że przedstawia on _ tysiące kobiet nindża szkolonych na zabójczynie dla Iranu _. Podpis został po kilku dniach zmieniony po protestach ze strony Teheranu; agencja wystosowała też przeprosiny. Mimo to incydent doprowadził w marcu do zawieszenia działalności Reutera w Teheranie.

Większość personelu przeniosła się wówczas do Dubaju, ale szefowa oddziału, mająca obywatelstwo irańskie Parisa Hafezi, nie uzyskała zgodny na opuszczenie terytorium Iranu.

Specjalny sąd w Teheranie rzadko zajmuje się zagranicznymi mediami, często natomiast wydaje wyroki w sprawach dotyczących krajowych redakcji, orzekając kary grzywny, więzienia czy nakazując zaprzestanie działalności.

Czytaj więcej w Money.pl
Pussy Riot wyjdą na wolność? Zależy od... Rosyjska Cerkiew prawosławna zaapelowała, by sąd przy orzekaniu w sprawie członkiń grupy Pussy Riot wziął pod uwagę ich ewentualną skruchę.
Wyciekł tajny raport o sytuacji w Iranie Sankcje międzynarodowe mocno biją w Iran. Tel-Awiw naciska na Waszyngton, by ustalić warunki uderzenia na Teheran.
Chcieli obalić rząd. Dostali dożywocie W procesie 364 oficerów armii tureckiej, oskarżonych o próbę obalenia rządu premiera Recepa Tayyipa Erdogana (na zdjęciu) w ramach operacji Młot kowalski, trzech byłych generałów otrzymało karę dożywocia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)