Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agencja AP zrywa współpracę z fotoreporterem - laureatem Pulitzera

0
Podziel się

Contreras był jednym z fotoreporterów współpracujących z AP, którzy w zeszłym roku byli nagrodzeni Pulitzerem za zdjęcia pokazujące konflikt w Syrii.

Agencja AP zrywa współpracę z fotoreporterem - laureatem Pulitzera
(AP/FOTOLINK/East News)
bDImShmJ

Agencja Associated Press zerwała współpracę z fotoreporterem uhonorowanym w 2013 r. nagrodą Pulitzera. Narciso Contreras naruszył zawodowe standardy etyczne dokonując manipulacji na jednym ze zdjęć ilustrujących konflikt w Syrii - poinformowała dzisiaj AP.

AP doprecyzowuje, że sprawa dotyczy zdjęcia z września 2013, na którym przedstawiony był syryjski rebeliant. Contreras powiedział pracownikom agencji, że wykorzystał oprogramowanie komputerowe, aby usunąć z kadru kamerę wideo, która znalazła się w nim przez przypadek. Doprowadziło to do przeanalizowania około 500 zdjęć, które fotoreporter nadesłał od początku współpracy z AP - czyli od 2012 roku.

Contreras był jednym z fotoreporterów współpracujących z AP, którzy w zeszłym roku byli nagrodzeni Pulitzerem za zdjęcia pokazujące konflikt w Syrii. Agencja poinformowała, że żadne z wyróżnionych na konkursie zdjęć nie zostało zmanipulowane.

bDImShmL

_ - Reputacja AP jest nadrzędna. Dlatego reagujemy w sposób zdecydowany i energiczny, kiedy jest ona plamiona przez działania naruszające nasz kodeks etyczny _ - powiedział Santiago Lyon, dyrektor działu fotograficznego agencji.

Contreras tłumacząc się w środę powiedział, że widok kamery w kadrze może rozproszyć uwagę odbiorców, ale mimo to żałuje swojej decyzji.

_ - Podjąłem złą decyzję, kiedy usunąłem kamerę. Jest mi wstyd _ - zapewnił fotoreporter.

Na spornym zdjęciu Contreras dokonał retuszu usuwając kamerę, która znalazła się w kadrze za pomocą programu komputerowego. Widok sprzętu zastąpił _ sklonowanym _ tłem, przez co fotografia wyglądała na autentyczną.

bDImShmR
Czytaj więcej w Money.pl
Ostre słowa szefa amerykańskiej dyplomacji John Kerry powiedział, że prezydent Syrii Baszar el-Asad zagraża bezpieczeństwu kraju, ponieważ przyciąga do niego islamskich ekstremistów.
Rozpad Ukrainy? Jest stanowisko Rosji Rosyjski szef MSZ zarzucił Unii Europejskiej ingerowanie w sytuację na Ukrainie. Jako przykład wymienił wizyty polityków z państw UE na kijowskim Majdanie.
Iran przekreśla szanse na pokój w Syrii Szanse na powodzenie konferencji pokojowej Genewa 2 są niewielkie, jeśli w spotkaniu nie będzie uczestniczył Iran, główny sojusznik Damaszku - ocenił wysoki rangą irański dyplomata.
bDImShnm
Źródło:
KOMENTARZE
(0)