Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: Nieudany zamach na kandydata w wyborach prezydenckich

0
Podziel się:

Bojownicy grozili zamachami bombowymi i innymi atakami w celu uniemożliwienia głosowania, jednak pierwsza runda przebiegła stosunkowo spokojnie.

Afganistan: Nieudany zamach na kandydata w wyborach prezydenckich
(PAP/EPA)
bEJVkfqZ

Dr Abdullah poinformował o zamachu bombowym, dokonanym na jego konwój w Kabulu. Ranni zostali ochroniarze. Dwie bomby wybuchły, gdy konwój odjeżdżał spod domu weselnego, w którym odbył się wiec wyborczy kandydata.

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Afganistanie, która będzie 14 czerwca, zmierzą się dwaj kandydaci z najlepszymi wynikami z pierwszej tury: były szef MSZ Abdullah oraz były minister finansów Aszraf Ghani. W pierwszej turze, która odbyła się 5 kwietnia, żaden z kandydatów nie zdobył absolutnej większości głosów.

Wybory są zorganizowane w czasie wiosennej ofensywy talibów. Bojownicy grozili zamachami bombowymi i innymi atakami w celu uniemożliwienia głosowania, jednak pierwsza runda przebiegła stosunkowo spokojnie.

bEJVkfrb
Czytaj więcej w Money.pl
Kto zastąpi prezydenta po 13 latach rządów? Jeśli żaden z ośmiu kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów, konieczna będzie druga tura wyborów w Afganistanie.
Kandydat na prezydenta Afganistanu rezygnuje Brat prezydenta Hamida Karzaja nie weźmie udziału w wyborach i poprze innego kandydata.
To ostatnia zmiana Polaków w Afganistanie Głównym zadaniem zmiany złożonej przede wszystkim z logistyków, będzie przerzut pozostałych jeszcze ludzi i sprzętu do kraju.
bEJVkfrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)