Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
06.06.2014 11:50

Afganistan: Nieudany zamach na kandydata w wyborach prezydenckich

Bojownicy grozili zamachami bombowymi i innymi atakami w celu uniemożliwienia głosowania, jednak pierwsza runda przebiegła stosunkowo spokojnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dr Abdullah poinformował o zamachu bombowym, dokonanym na jego konwój w Kabulu. Ranni zostali ochroniarze. Dwie bomby wybuchły, gdy konwój odjeżdżał spod domu weselnego, w którym odbył się wiec wyborczy kandydata.

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Afganistanie, która będzie 14 czerwca, zmierzą się dwaj kandydaci z najlepszymi wynikami z pierwszej tury: były szef MSZ Abdullah oraz były minister finansów Aszraf Ghani. W pierwszej turze, która odbyła się 5 kwietnia, żaden z kandydatów nie zdobył absolutnej większości głosów.

Wybory są zorganizowane w czasie wiosennej ofensywy talibów. Bojownicy grozili zamachami bombowymi i innymi atakami w celu uniemożliwienia głosowania, jednak pierwsza runda przebiegła stosunkowo spokojnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto zastąpi prezydenta po 13 latach rządów? Jeśli żaden z ośmiu kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów, konieczna będzie druga tura wyborów w Afganistanie.
Kandydat na prezydenta Afganistanu rezygnuje Brat prezydenta Hamida Karzaja nie weźmie udziału w wyborach i poprze innego kandydata.
To ostatnia zmiana Polaków w Afganistanie Głównym zadaniem zmiany złożonej przede wszystkim z logistyków, będzie przerzut pozostałych jeszcze ludzi i sprzętu do kraju.
Tagi: afganistan, abdullah, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz