Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
19.08.2013 08:37

Afganistan: dymisja prokuratora generalnego za rozmowy z talibami

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zdymisjonował prokuratora generalnego, który bez zgody przełożonych uczestniczył w spotkaniu z talibskimi negocjatorami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zdymisjonował prokuratora generalnego, który bez zgody przełożonych uczestniczył w spotkaniu z talibskimi negocjatorami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformował anonimowy przedstawiciel władz.

Muhammad Isak Aloko spotkał się z członkami talibskiej delegacji w Dubaju, choć miał instrukcję z Pałacu Prezydenckiego, by w takim spotkaniu nie uczestniczyć.

Także inny anonimowy informator, określony przez media jako wpływowy deputowany, potwierdził, że Aloko został zwolniony ze stanowiska. Aloko był prokuratorem generalnym od 2008 roku.

Tymczasem źródła w urzędzie samego prokuratora zdementowały te doniesienia; według nich Aloko był w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim w związku z przypadającym tego dnia świętem niepodległości.

Wspomniane spotkanie w Dubaju odbyło się w pierwszym tygodniu sierpnia z udziałem m.in. członków Wysokiej Rady Pokoju, utworzonej przez prezydenta Karzaja jeszcze w 2010 roku.

Rozmowy pokojowe między administracją Karzaja a talibami są uważane za kluczowe w perspektywie zakończenia misji bojowej NATO w Afganistanie do końca przyszłego roku. Negocjacje z talibami otwarto w 2010 roku, ale towarzyszyły im różne komplikacje, opóźnienia i wzajemne oskarżenia o spiskowanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie przeprowadzili egzekucję cywilów Mężczyźni jechali do pracy. Zostali zmuszeni do wyjścia z samochodu, następnie zabici strzałem w głowę.
Pokój w Afganistanie? Tylko z talibami Trwały pokój w Afganistanie wymaga od władz w Kabulu oraz Zachodu ustępstw wobec talibów.
Wycofanie się z Afganistanu to nie ucieczka? Brytyjski premier David Cameron przybył do Afganistanu, by ożywić znajdujące się w impasie negocjacje pokojowe z talibami.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz