Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
12.03.2011 13:48

Afganistan apeluje do NATO. Stop akcjom

Zginęli afgańscy cywile. Nasza wyrozumiałość się kończy - mówi prezydent Hamid Karzai.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

*Prezydent Afganistanu wezwał siły międzynarodowe do _ zaprzestania operacji na terytorium jego kraju _ To efekt ostatnich omyłkowych ataków NATO, w wyniku których zginęli afgańscy cywile. *

Hamid Karzai odwiedził rodziny dziewięciorga dzieci, które poniosły śmierć w takim ataku sił Paktu w minionym tygodniu w prowincji Kunar we wschodnim Afganistanie. - _ Jesteśmy tolerancyjnym narodem, ale obecnie nasza wyrozumiałość się kończy _- mówił Karzai. Dodał, że Kabul i państwa zachodnie, które wspierają wojnę z talibami, obawiają się, by tereny graniczące z Pakistanem, gdzie mają swoje kryjówki terroryści, nie stały się miejscem walk na masową skalę.

Według raportu ONZ, w Afgnistanie zginęło w ubiegłym roku ponad 2,7 tys. cywilów. Trzy czwarte z nich poniosło śmierć w wyniku ataków talibów. Afgańskie siły bezpieczeństwa mają przejąć odpowiedzialność za terytorium całego kraju do 2014 r., wówczas mają wycofać się całkowiecie siły międzynarodowe.

Obecnie w Afganistanie jest około 140 tys. żołnierzy sił międzynarodowych, dwie trzecie - ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t134864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemieccy;zolnierze;zabili;afganke,16,0,791568.html) Niemieccy żołnierze zabili Afgankę Afgańska policja zarzuca Bundeswehrze zabójstwo. Na razie nie ma dowodów zbrodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaczynamy;wycofywac;sie;z;afganistanu,73,0,775241.html) Zaczynamy wycofywać się z Afganistanu Po 2014 roku ma nas już tam praktycznie nie być. Taki plan ma prezydent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t89997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;gina;cywile;kolejna;pomylka;nato,243,0,775155.html) Znów giną cywile. Kolejna pomyłka NATO? Prezydent Hamid Karzaj oskarżył NATO o zabicie około 50 cywilów w ciągu 5 dni.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz