Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w po
29.10.2013 14:33

Afera z taśmami Protasiewicza "oparta na przypuszczeniach"?

- Nikogo nie prosiłem o pośrednictwo. Nie upoważniałem nikogo, żadnego z posłów do tego, żeby mógł jakiekolwiek oferty składać - oświadczył.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Nowy szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz zapewnia, że nie upoważniał nikogo, w tym posła PO Norberta Wojnarowskiego, do składania jakichkolwiek ofert w jego imieniu. Ocenił też, że nie ma podstaw do powtórzenia zjazdu wyborczego na Dolnym Śląsku.

W zamieszczonym w internecie tekście _ Dolnośląskie taśmy prawdy. Praca za głos na zjeździe _ _ Newsweek _ podał, że dotarł do nagrania, na którym słychać jak poseł Wojnarowski, stronnik Protasiewicza, obiecuje jednemu z delegatów, przedstawiającemu się imieniem Edward, załatwienie stanowiska w KGHM. W zamian chce oddania głosu na Protasiewicza.

_ - Nikogo nie prosiłem o pośrednictwo. Nie upoważniałem nikogo, żadnego z posłów do tego, żeby mógł jakiekolwiek oferty składać _ - oświadczył Protasiewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m281176.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grupinski;za;powtorzeniem;wyborow;na;dolnym;slasku,154,0,1410970.html) Grupiński chce powtórzenia wyborów na Dolnym Śląsku Jak ocenił, to rozmówca posła Norberta Wojnarowskiego _ przyszedł w celu nagrania rozmowy, naprowadzał rozmowę na kwestie pracy _. _ - To wszystko jest oparte na przypuszczeniach _ - ocenił Protasiewicz.

Jak mówił, najciekawsze jest to, że rozmówca Wojnarowskiego _ w dniu rozmowy miał już podpisaną umowę w KGHM, w jednej ze spółek _.

Z kolei _ Newsweek _ poinformował, że dotarł do oświadczenia Edwarda Klimka, w którym działacz PO twierdzi, że to Wojnarowski poprosił o rozmowę z nim, i że po godzinie od spotkania z posłem zadzwonił do niego jeden z wiceprezesów KGHM.

Szef klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że złoży wniosek o zawieszenie w prawach członka klubu posła Norberta Wojnarowskiego w związku z nagraniami upublicznionymi przez tygodnik. Zdaniem Grupińskiego zjazd wyborczy PO na Dolnym Śląsku powinien zostać powtórzony.

- _ Co więcej uważam, że sam pan poseł Jacek Protasiewicz powinien ze swojej inicjatywy, aby pokazać czystość metod stosowanych w tych wyborach, z takim wnioskiem wystąpić. Ale to jego decyzja. W każdym razie z punktu widzenia klubu parlamentarnego i Platformy Obywatelskiej sytuacja komfortowa _ - mówi poseł Grupiński.

PiS żąda śledztwa

Politycy PiS zaapelowali do prokuratora generalnego, aby wszczął śledztwo w sprawie nagrań. Zapowiedzieli, że jeżeli prokurator generalny Andrzej Seremet nie zdecyduje się na rozpoczęcie śledztwa, PiS w najbliższych dniach złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zdaniem PiS mogło dojść do złamania art. 230 kodeksu karnego, zgodnie z którym _ kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej, albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 _.

- _ Niewątpliwie widać z jak patologicznymi mechanizmami mamy tu do czynienia. To jest coś więcej niż patologia. To złamanie prawa. To korupcja polityczna w czystej postaci _ - powiedział na konferencji w Sejmie wiceszef PiS Mariusz Kamiński. Dodał, że przesłuchani powinni zostać m.in. premier Donald Tusk, rzecznik rządu Paweł Graś, delegat PO na zjazd Edward Klimka, poseł Norbert Wojnarowski oraz Jacek Protasiewicz.

- _ Należy zbadać ile telefonów wykonali prezesi KGHM, do ilu delegatów na zjazd dolnośląskiej Platformy z tego rodzaju propozycjami, gdyż jest wysoce prawdopodobne, że pan Klimka nie był jedyną osobą, która była obiektem tego typu propozycji. Walka wewnątrz PO była niezwykle brutalna _ - zaznaczył Kamiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Goldman Sachs podniósł wycenę akcji KGHM Analitycy Goldman Sachs w raporcie z 28 października podwyższyli cenę docelową akcji KGHM do 130 zł z 125 zł wcześniej, podtrzymując zalecenie _ neutralnie _.
Protasiewicz następcą Tuska, a Schetyna do sojuszu z Gowinem Politycy wszystkich największych partii politycznych zabrali głos w sprawie sensacyjnych wyników wyborów w PO.
Wybory w PO. Szef w regionie opolskim już wybrany Poseł Leszek Korzeniowski uzyskał poparcie 199 delegatów zjazdu wojewódzkiego. Był jedynym kandydatem.
Minister skarbu państwa wybrany na... Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński został dzisiaj wybrany na szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie.
Tagi: wybory w po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz