Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera WikiLeak. Bradley Manning prosi o ułaskawienie

0
Podziel się

Podczas procesu w Fort Meade 25-letni Manning uznany został za winnego szpiegostwa, zdrady tajemnicy państwowej, oszustw komputerowych i kradzieży.

Afera WikiLeak. Bradley Manning prosi o ułaskawienie
(PAP/EPA)
bErHFToB

Bradley Manning, informator demaskatorskiego portalu WikiLeaks, skazany niedawno na 35 lat więzienia, zwrócił się do prezydenta Baracka Obamy z prośbą o ułaskawienie - poinformował wczoraj na Twitterze jego adwokat.

Podczas procesu w Fort Meade 25-letni Manning uznany został za winnego szpiegostwa, zdrady tajemnicy państwowej, oszustw komputerowych i kradzieży. Pod koniec sierpnia sąd wojskowy skazał go na 35 lat więzienia. Wcześniej uwolnił jednak od najcięższego zarzutu - pomagania wrogom USA, za co groziło mu dożywocie.

Biały Dom już wcześniej zapowiedział, że wniosek Manninga zostanie rozpatrzony tak jak każdy inny. Oddzielną petycję do prezydenta o ułaskawienie byłego analityka wywiadu wojskowego USA podpisało już około 22 tysięcy osób.

bErHFToD

Manning wyraził skruchę i przyznał się do przekazania portalowi WikiLeaks setek tysięcy tajnych dokumentów USA. Materiały te zostały wykorzystane przez media, budząc sensację w 2011 roku. Wśród dokumentów znajdowały się poufne raporty z Iraku, gdzie Manning odbywał służbę, oraz z Afganistanu, a także setki tysięcy depesz dyplomatycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Informator WikiLeaks skazany na 35 lat Odpowiadał za szpiegostwo, kradzież, oszustwa komputerowe oraz pomoc wrogowi. Trybunał wojskowy oczyścił go tylko z ostatniego zarzutu.
Zabił nastolatka. Sąd: jest niewinny Proces śledzony był w Stanach Zjednoczonych z dużą uwagą bowiem skupiał w sobie jak w soczewce problemy rasowe, prawa do samoobrony i równego traktowania przez wymiar sprawiedliwości.
Będzie atak USA przeciwko Syrii? Obama... Prezydent USA Barack Obama rozważa atak przeciwko Syrii, który byłby krótki i miałby ograniczony zasięg. Jego celem byłoby ukaranie reżimu za atak chemiczny z 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku.
bErHFTpe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)