Notowania

szpiegostwo na świecie
16.09.2013 21:36

Afera w Macedonii. Policja aresztowała 17 osób

Macedońska policja poinformowała o aresztowaniu 17 osób pod zarzutem szpiegostwa, udziału w organizacjach przestępczych, szantażu i defraudacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wayan Vota/CC/Flickr)

Macedońska policja poinformowała o aresztowaniu 17 osób pod zarzutem szpiegostwa, udziału w organizacjach przestępczych, szantażu i defraudacji. Wśród nich są pracownicy służby wywiadu, parlamentu oraz resortów spraw wewnętrznych i obrony.

Rzecznik policji Iwo Kotewski powiedział, że do zatrzymań doszło w Skopje w niedzielę wieczorem i w poniedziałek wcześnie rano. Podejrzani mieli współpracować w niewymienionymi zagranicznymi służbami specjalnymi, którym przekazywali tajne dokumenty.

Policja poszukuje jeszcze trzech podejrzanych; dwaj kolejni są w więzieniu i odsiadują wyroki w innych sprawach karnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne zatrzymania za szpiegostwo Zatrzymania mają związek z aresztowaniem w marcu pod tym samym zarzutem 18 ludzi.
Niemiecka partia groziła politykom z zagranicy Skrajnie prawicowa Narodowo-Demokratyczna Partia Niemiec (NPD) wezwała polityków partii Zieloni pochodzących z zagranicy do wyjazdu z Niemiec. Listy z takim żądaniem otrzymały trzy osoby kandydujące do Bundestagu.
Tagi: szpiegostwo na świecie, macedonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz