Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa po
14.07.2014 08:32

Afera taśmowa. "Wprost" dotarł do nagrań spotkania Bieńkowskiej z Wojtunikiem?

Gazeta ustaliła część szczegółów spotkania, które miało miejsce na początku czerwca w restauracji Sowa&Przyjaciele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)
Elżbieta Bieńkowska

_ Wprost _ twierdzi, że spotkanie Bieńkowska-Wojtunik było umawiane przez sekretariaty pani wicepremier i szefa służb. Miejsce rozmowy zaproponowała minister Bieńkowska, która ma dobrze znać restaurację na Mokotowie.

Według informacji _ Wprost szef CBA próbował dowiedzieć się na własną rękę, kto stoi za nagraniami. Kierowana przez Wojtunika służba nie zajmuje się sprawą nielegalnych podsłuchów. Wprost _ sugeruje, że ubiegłotygodniowa akcja CBA w biurze poselskim i sejmowym Jana Burego z PSL mogła być powiązana właśnie z chęcią zdobycia informacji właśnie na ten temat.

Dodatkowo na spotkaniu szef CBA miał niepochlebnie wyrażać się o Radosławie Sikorskim. Mówił, że minister w bezpośredniej rozmowie miał do niego pretensje i nie był zadowolony z sposobu działań biura antykorupcyjnego. Według gazety Paweł Wojtunik krytykował też Bartłomieja Sienkiewicza za sposób, w jaki ten kieruje resortem spraw wewnętrznych.

_ Wprost _ informuje, że Bieńkowska i Wojtunik są wyraźnie zmartwieni tym, że nagranie z ich spotkania mogłoby zostać upublicznione. Szef CBA zakulisowo miał nawet wyrazić opinię, że doprowadziłoby to rząd do upadku. Gazeta wciąż nie poinformowała, czy jest w posiadaniu nagrania tej rozmowy.

Tygodnik opisuje też konflikt szefa klubu PSL z biznesmenem Stanisławem Bortkiewiczem. Według autorów publikacji ten drugi, mając żal do Burego, miał _ rozpocząć krucjatę _ przeciw posłowi za pośrednictwem znajomych dziennikarzy i PR-owców. Ich zadaniem miało być pisanie o rzekomych związkach PSL z aferą podsłuchową.

W tym kontekście dziennikarze przytaczają opinię anonimowego rozmówcy ze służb. Jego zdaniem przeszukanie pokoju i biura poselskiego Jana Burego mogło nie być przypadkowe, ale posłużyć jako pretekst do sprawdzenia, czy szef klubu PSL nie ma przypadkiem taśm z nagranymi rozmowami. Jak dodaje rozmówca _ Wprost _, mogła to być też przestroga dla tych, którzy są w posiadaniu jeszcze nieujawnionych nagrań.

Czytaj więcej w Money.pl
"Mamy kryzys rządzącej formacji, nie państwa" SLD domaga się dymisji _ skompromitowanych ministrów _.
"Moja podsłuchana rozmowa niewarta publikacji" - _ Nie było żadnego interesu publicznego w jej ujawnianiu, to był wyłącznie interes nakładu jednej z gazet _ - uważa szef polskiej dyplomacji.
PSL żąda zmian w rządzie. Sienkiewicz odejdzie? W tym tygodniu Sejm ma zdecydować o losach ministra Sienkiewicza a także rozpatrzyć wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu.
Tagi: afera taśmowa po, afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz