Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera taśmowa w PSL. Opozycja atakuje premiera

0
Podziel się:

Olbrzymie pensje, omijanie ustawy kominowej i załatwianie posad. - Uruchomić prokuraturę - grzmi opozycja.

Afera taśmowa w PSL. Opozycja atakuje premiera
(Reporter)
bECKFnVN

Dla _ Prawa i Sprawiedliwości _ ujawniona przez prasę rozmowa ludowców to dowód na bardzo niskie standardy w państwie. _ Puls Biznesu _ opublikował treść rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym szefem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem.

Łukasik został odwołany ze stanowiska w grudniu ubiegłego roku. Rozgoryczony złożył wizytę Serafinowi i opowiedział o rozmaitych interesach, które robią działacze PSL, między innymi o _ słupach _, sposobach na omijanie ustawy kominowej oraz o załatwianiu posad dla osób, które biorą pieniądze i nic nie robią.

Rzecznik PiS Adam Hofman domaga się reakcji od premiera Donalda Tuska.

bECKFnVP

- _ To w jego rządzie i jego okolicach dzieją się te naganne i patologiczne praktyki. Przyznawanie sobie olbrzymich pensji, słupy, wyprowadzenie ogromnych sum pieniędzy to oczywiście materiał dla organów ścigania, ale przede wszystkim dla Donalda Tuska. On musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy takie zachowania będzie tolerował wśród swoich kolegów, tak jak swojego czasu tolerował aferę hazardową _ - mówił Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

Adam Hofman przypomniał, że za rządów PiS nie było tolerancji dla patologicznych praktyk w _ Samoobronie _ i podkreślił, że takiej samej odwagi oczekuje od Donalda Tuska.

- _ Za cenę utraty władzy i zerwania koalicji służby antykorupcyjne zajmowały się patologicznymi zjawiskami w Samoobronie. Mamy do czynienia z podobną sytuacją w tym rządzie. Pan premier ma do dyspozycji CBA i inne służby. Może w tej sprawie zarówno jako premier, ale też jako obywatel, uruchomić prokuraturę _ - dodaje Hofman.

bECKFnVV

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

Jeśli premier nie podejmie takich działań, będzie to - zdaniem Adama Hofmana - oznaczało, że za cenę koalicji i dla utrzymania władzy można zrobić wszystko.

Głos w tej sprawie zabrał także Ruch Palikota. - _ Nie ferujmy wyroków, poczekajmy na wyjaśnienie sprawy przez odpowiednie instytucje _. Tak Artur Górski z Ruchu Palikota mówi o opublikowanych rozmowach. Poseł dodaje, że publikacja w _ Pulsie Biznesu _ jest wojną o władzę w Polskim Stronnictwie Ludowym.

- _ Najpierw minister Sawicki dał się podpuścić i zagrał w reklamach. Teraz będzie co rusz poznawać fakty z życia wewnętrznego PSL-u. Bardzo dobrze, ponieważ jest wiele opinii, że jest to partia udziałowa. Dla stanowisk, miejsc w radach nadzorczych i dla wszystkich korzyści płynących z bycia politykiem, PSL egzystuje. Inaczej ta partia nie miałaby racji bytu _ - mówi Górski.

bECKFnVW

POSŁUCHAJ ARTURA GÓRSKIEGO:

Jesienią mają się odbyć wybory prezesa partii. Kandydatami są: obecny szef PSL-u, wicepremier Waldemar Pawlak oraz minister rolnictwa Marek Sawicki.

W _ Pulsie Biznesu _ możemy przeczytać między innymi, że państwowa firma traktowana jest jak prywatny folwark. W rozmowie jest też mowa o wyprowadzaniu z niej funduszy oraz informacje o układach towarzyskich w urzędach. Chodzi o spółkę zajmującą się handlem zbożem Elewarr.

Czytaj więcej w Money.pl
To nagranie ma oczernić polityków PSL? Ujawnienie nagrania może być na rękę Waldemarowi Pawlakowi w walce o fotel prezesa PSL.
Afera taśmowa wstrząśnie Ludowcami? Z nagrań wynika, że spółka handlująca zbożem była traktowana jak prywatny folwark. Marek Sawicki o tym wiedział?
Unia dopłaci naszym zakładom? Bo jest kryzys Ministrowie rolnictwa Unii Europejskiej rozmawiać dziś będą w Brukseli o sytuacji na rynku mleka.
bECKFnWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)