Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera taśmowa. PiS nie pozwoli o niej zapomnieć

0
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kampanię billboardową i internetową, w której przypomni o nagranych rozmowach polityków PO.

Afera taśmowa. PiS nie pozwoli o niej zapomnieć
(PAP/Radek Pietruszka)

W ramach kampanii w największych polskich miastach pojawi się ponad tysiąc billboardów. Jak zapowiadają politycy PiS, planowana jest także akcja internetowa.

Według polityków PiS, celem akcji jest m.in. niedopuszczenie, by Polacy zapomnieli o sprawie, którą rozpoczęły upublicznione przez tygodnik _ Wprost _ nagrania rozmów polityków PO.

_ Donald Tusk chce zapomnieć o +taśmach prawdy+. Chce też, by zapomnieli o nich Polacy. Nie pozwolimy na to. Będą dalsze odsłony naszej akcji _ - zapowiedział w rozmowie z PAP poseł PiS Marcin Mastalerek.

Na billboardach mają pojawić się zdjęcia Donalda Tuska, Elżbiety Bieńkowskiej, Radosława Sikorskiego i Bartłomieja Sienkiewicza, z podpisem _ By żyło się lepiej władzy _, nawiązujący do hasła wyborczego PO - _ By żyło się lepiej wszystkim _.

Jak tłumaczył podczas sobotniej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński, pierwotnie hasło miało być zgodne z tytułem całej kampanii, czyli _ By żyło się lepiej sitwie _. Zaznaczył, że doszło jednak do zmiany, ponieważ korekty zażądała agencja reklamowa, z którą partia podpisała kontrakt.

_ W Polsce zaczyna obowiązywać cenzura. Nie mieliśmy innego wyjścia, bo już zapłaciliśmy. (...) To nowa sytuacja w Polsce, przeciwko której trzeba zaprotestować _ - mówił Kaczyński.

Prezes PiS przedstawił także zarzuty wobec Państwowej Komisji Wyborczej. Mówił m.in., że w Warszawie pojawiły się już plakaty ewentualnych kandydatów na prezydenta stolicy - radnego SLD Sebastiana Wierzbickiego i burmistrza dzielnicy Ursynów Piotra Guziała, pomimo że formalnie nie rozpoczęła się jeszcze kampania przed wyborami samorządowymi. _ Nie słychać, by PKW coś na ten temat mówiła _ - dodał.

Jak zauważył, PiS przedstawiło już niektórych swoich kandydatów na prezentów miast w nadchodzących wyborach. _ Już PKW była łaskawa zabrać głos, że tak nie powinno być, że to kampania wyborcza _ - powiedział Kaczyński.

Chciałem zapytać przewodniczącego PKW Stefana Jaworskiego, czy on jest on szefem komisji sił, które dzisiaj rządzą Polską, czy też jest szefem komisji, która ma być obiektywna - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

_ Maszerujemy na wschód, bo tylko w tamtych realiach można by ten system, który żyje w Polsce - system sitw, nadużyć, złodziejstwa - zmienić _ - uważa Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
PO i PiS zgodne. "Burza w szklance wody" Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.
"Zakneblowane usta komisji". PiS domaga się... PiS wezwał premiera Donalda Tuska do wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy ABW oraz przeprowadzenia postępowania sprawdzającego dot. działalności prokuratury.
Kaczyński: Tusk nie kontroluje ministrów _ - Premier Donald Tusk nie powinien sprawować dalej swej funkcji, gdyż treść ujawnionych rozmów w sposób oczywisty wskazuje, że nie koordynuje on polityki państwa - _ uważa prezes PiS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)