Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
09.07.2014 17:46

Afera taśmowa. Blisko 60 osób było podsłuchiwanych

Blisko 60 osób zostało nielegalnie nagranych. Taką liczbę prokuratura podała podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, którego tematem była afera podsłuchowa ujawniona przez Tygodnik Wprost.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
Elżbieta Radziszewska z PO

Blisko 60 osób zostało nielegalnie nagranych. Taką liczbę prokuratura podała podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, którego tematem była afera podsłuchowa ujawniona przez Tygodnik _ Wprost _.

Przewodniczący komisji ds. spraw służb specjalnych Zbigniew Sosnowski z PSL podkreśla, że liczba zarejestrowanych na taśmach osób to około 60 osób, ale nie wszystkie z nich zdecydowały się na zgłoszenie się do prokuratury w charakterze osoby poszkodowanej.

Elżbieta Radziszewska z PO tłumaczy, że na wiele pytań posłowie nie otrzymali odpowiedzi, bo prokuratorzy zasłaniali się tajemnicą śledztwa. _ Postępowanie jest bardzo rozwojowe, toczy się bardzo szybko, natomiast zgodnie z tym co powiedziała jedna z pań prokurator, ono potrwa jeszcze wiele tygodni _ - powiedziała Radziszewska. Dodała, że prokuratorzy analizują nie tylko nowe watki, ale także doniesienia medialne i listy w tej sprawie.

Marek Opioła z PiS liczy, że temat afery podsłuchowej wróci do komisji podczas kolejnych posiedzeń po wakacjach. Chodzi o wątek mafii węglowej, którą w swoim wystąpieniu premier Donald Tusk łączył z aferą podsłuchową.

Przewodniczący komisji ma nadzieję, że jesienią prokuratorzy będą w stanie przedstawić komisji więcej informacji na temat prowadzonego śledztwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Pozew o pół miliona przeciw "Wprost" To kontruderzenie po sensacjach na jego temat i jednego z najbogatszych Polaków.
Latkowski: Wiemy o istnieniu kolejnych nagrań Redaktor naczelny zapewnił, że została mu zrelacjonowana rozmowa wicepremier Elżbiety Bieńkowskej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.
Mniej szampana i szabla dla... . Nowe taśmy Radosław Sikorski marzył o posadzie eurokomisarza, a były minister finansów chciał...
Tagi: afera taśmowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz