Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera taśmowa. Blisko 60 osób było podsłuchiwanych

0
Podziel się:

Blisko 60 osób zostało nielegalnie nagranych. Taką liczbę prokuratura podała podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, którego tematem była afera podsłuchowa ujawniona przez Tygodnik Wprost.

Elżbieta Radziszewska z PO
Elżbieta Radziszewska z PO (PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEUdDmLF

Blisko 60 osób zostało nielegalnie nagranych. Taką liczbę prokuratura podała podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, którego tematem była afera podsłuchowa ujawniona przez Tygodnik _ Wprost _.

Przewodniczący komisji ds. spraw służb specjalnych Zbigniew Sosnowski z PSL podkreśla, że liczba zarejestrowanych na taśmach osób to około 60 osób, ale nie wszystkie z nich zdecydowały się na zgłoszenie się do prokuratury w charakterze osoby poszkodowanej.

Elżbieta Radziszewska z PO tłumaczy, że na wiele pytań posłowie nie otrzymali odpowiedzi, bo prokuratorzy zasłaniali się tajemnicą śledztwa. _ Postępowanie jest bardzo rozwojowe, toczy się bardzo szybko, natomiast zgodnie z tym co powiedziała jedna z pań prokurator, ono potrwa jeszcze wiele tygodni _ - powiedziała Radziszewska. Dodała, że prokuratorzy analizują nie tylko nowe watki, ale także doniesienia medialne i listy w tej sprawie.

bEUdDmLH

Marek Opioła z PiS liczy, że temat afery podsłuchowej wróci do komisji podczas kolejnych posiedzeń po wakacjach. Chodzi o wątek mafii węglowej, którą w swoim wystąpieniu premier Donald Tusk łączył z aferą podsłuchową.

Przewodniczący komisji ma nadzieję, że jesienią prokuratorzy będą w stanie przedstawić komisji więcej informacji na temat prowadzonego śledztwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Pozew o pół miliona przeciw "Wprost" To kontruderzenie po sensacjach na jego temat i jednego z najbogatszych Polaków.
Latkowski: Wiemy o istnieniu kolejnych nagrań Redaktor naczelny zapewnił, że została mu zrelacjonowana rozmowa wicepremier Elżbiety Bieńkowskej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.
Mniej szampana i szabla dla... . Nowe taśmy Radosław Sikorski marzył o posadzie eurokomisarza, a były minister finansów chciał...
bEUdDmMi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)