Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera Pussy Riot. Zmniejszą im karę?

0
Podziel się:

Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzy wniosek wokalistek Pussy Riot o złagodzenie wyroku dwóch lat pozbawienia wolności.

Afera Pussy Riot. Zmniejszą im karę?
(PAP/EPA)

Rozprawa apelacyjna rozpoczęła się 1 października, ale została przerwana, ponieważ jedna ze skazanych kobiet zrezygnowała z dotychczasowej obrony.

Trzy piosenkarki mają do odsiedzenia 2 lata w łagrze za zaśpiewanie w soborze Chrystusa Zbawiciela pieśni _ Bogarodzico przegoń Putina _. Obrońcy praw człowieka uznali je za ofiary zemsty politycznej Kremla. W obronie wokalistek stanęli artyści i opozycja.

Wyrok za zbyt surowy uznał niedawno premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Jednak na dwa dni przed rozprawą apelacyjną prezydent Władimir Putin stwierdził publicznie, że _ sąd postąpił słusznie _. Natomiast we wrześniu o złagodzeniu wyroku mówił patriarcha Moskiewski i Wszechrusi Cyryl. Duchowny zaapelował do kobiet aby wyraziły skruchę.

Czytaj więcej w Money.pl
Stacja TV przyznaje: Ocenzurowaliśmy wywiad Słynna francuska piosenkarka skrytykowała w nim postępowanie grupy Pussy Riot, lecz jednocześnie zwróciła się o łagodne potraktowanie jej członkiń.
Seks grupowy w muzeum? Putin wypomina Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył dziś, że władze powinny były zwrócić uwagę na członkinie grupy Pussy Riot już w 2008 roku.
Członkinie Pussy Riot zdołały uciec Putinowi? Poszukiwane przez rosyjską policję kobiety prawdopodobnie uciekły za granicę. Informacja o tym pojawiła na mikroblogu grupy w Twitterze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)