Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera prism
02.08.2013 09:08

Afera PRISM. Snowden nie poróżni Moskwy z Waszyngtonem

Według eksperta Bachroma Ismaiłowa, aby dostać azyl polityczny potrzebna jest oficjalna decyzja prezydenta i najwidoczniej Władimir Putin nie chciał osobiście angażować się w sprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Taką opinię wyraża część rosyjskich politologów. Eksperci dziennika _ Moskiewski Komsomolec _ zwracają uwagę, że Amerykanin dostał w Rosji tymczasowy azyl, a nie azyl polityczny. Tłumaczą, że w ten sposób prezydent Władimir Putin chciał uniknąć kłótni z Białym Domem.

Według eksperta Bachroma Ismaiłowa, aby dostać azyl polityczny potrzebna jest oficjalna decyzja prezydenta i najwidoczniej Władimir Putin nie chciał osobiście angażować się w sprawę.

Politolog Nikołaj Złobin uważa, że prezydent Rosji kierował się również etyką środowiska służb specjalnych, z którego sam się wywodzi, a w tym środowisku Snowden uważany jest za zdrajcę.

Dziennik _ Kommiersant _ przekonuje, że jednak sprawa Snowdena może mieć negatywne konsekwencje dla stosunków Moskwy z Waszyngtonem. Gazeta nie wyklucza, że prezydent Barack Obama odwoła swoją wrześniową wizytę w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden nadal ujawnia. Dostanie azyl? Korzystając z dostarczonych przez Snowdena dokumentów dziennik Guardian opisał funkcjonowanie systemu XKeyscore, który ma najrozleglejszy zasięg spośród wszystkich znajdujących się w dyspozycji NSA środków rozpoznania.
Moskwa gotowa przyjąć ojca Snowdena Amerykanin podziękował prezydentowi Rosji za pomoc okazaną synowi. Jednocześnie stwierdził, że nie wierzy w amerykański wymiar sprawiedliwości.
USA nie chcą kary śmierci dla Snowdena Dziś Rosja wykluczyła możliwość ekstradycji Edwarda Snowdena do Stanów Zjednoczonych.
Tagi: afera prism, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz