Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera prism
02.07.2013 10:34

Afera PRISM. Polska nie udzieli azylu Snowdenowi

Amerykanin od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał z Hongkongu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Faks z podpisem _ Edward Snowden _, który dotarł do MSZ, nie jest formalnym wnioskiem o azyl - poinformował dziś rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Ponadto powiedział, że do MSZ dotarł faks, _ w którym ktoś, kto jest podpisany jako Edward Snowden poprosił o azyl w Rzeczpospolitej Polskiej _.

Wcześniej także szef MSZ Radosław Sikorski odniósł się do sprawy na Twitterze. Napisał, że nawet, gdyby wniosek Snowdena był kompletny, nie udzieli mu pozytywnej rekomendacji. - _ Azylu udziela się, gdy przemawia za tym ważny interes RP. Pan minister tak nie uważa _ - tłumaczył Bosacki.

Demaskatorski portal WikiLeaks poinformował, że Snowden poprosił o azyl 19 państw; są to: Indie, Chiny, Austria, Boliwia, Brazylia, Kuba, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Irlandia, Holandia, Nikaragua, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria, Wenezuela i Polska.

Amerykanin od 23 czerwca przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, dokąd przyleciał z Hongkongu. Jego paszport został unieważniony przez władze USA, które naciskają na poszczególne państwa, by nie pozwoliły Snowdenowi na dalszą podróż.

Eksperci i politycy są zgodni. Polska nie ma interesu przy przyjmować byłego analityka CIA. Tak twierdzi na przykład amerykanista Jan Misiura. - _ Polska nie miałaby najmniejszego interesu żeby przyjąć Snowdena _ - podkreśla.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Nie powinniśmy się mieszać w tę sprawę _ Polski MSZ na razie nie potwierdza złożenia przez Edwarda Snowdena wniosku o azyl w Polsce.
Snowden w końcu przerywa milczenie Była to pierwsza wypowiedź Snowdena od czasu przyjazdu do Moskwy.
Obama komentuje aferę podsłuchową _ Każda służba wywiadowcza, nie tylko nasza, lecz także europejska, azjatycka i jakakolwiek służba wywiadowcza ma jedną rzecz do zrobienia: spróbować zrozumieć lepiej świat i dowiedzieć się, co się dzieje w światowych stolicach _ - mówił prezydent.
Tagi: afera prism, snowden, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz