Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera prism
01.10.2013 11:45

Afera PRISM. Masowa inwigilacja największym wyzwaniem naszych czasów

Według byłego agenta, obywatele powinni być informowani o praktykach władz, bo tylko dzięki temu będą oni częścią procesu decyzyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

Edward Snowden chwali Parlament Europejski i dziękuje za śledztwo w sprawie programu PRISM. Były agent amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, który ujawnił informacje na temat masowego szpiegowania Europejczyków zwrócił się do europosłów komisji swobód obywatelskich w specjalnym oświadczeniu.

Zdaniem Edwarda Snowdena, inwigilacja całych narodów jest obecnie największym wyzwaniem praw człowieka.

_ Kultura tajności, odebrała społeczeństwom możliwość ustanowienia odpowiedniej równowagi między prawem do prywatności a interesami rządów _ - napisał w oświadczeniu odczytanym przez amerykańską adwokat Jesselyn Radack.

Według byłego agenta, obywatele powinni być informowani o praktykach władz, bo tylko dzięki temu będą oni częścią procesu decyzyjnego.

_ W moim kraju jednak ceną za ujawnianie informacji jest prześladowanie i wygnanie _ - zauważył Edward Snowden, który sam nie mogąc wrócić do Stanów Zjednoczonych ukrywa się w Rosji. Docenił on jednocześnie rolę instytucji takich jak Parlament Europejski, które nie boją się kwestionować działań amerykańskich służb. Zapewnił on europosłów o swej wdzięczności i pełnym poparciu.

Śledztwo komisji swobód obywatelskich na temat programu PRISM ma zakończyć się do końca tego roku. Przedstawiciele amerykańskich władz dotychczas odmówili udziału w przesłuchaniach.

Czytaj więcej w Money.pl
Snowden dziękuje europosłom za interwencję Komisja europejska śledztwo chce zakończyć jeszcze w tym roku. Zamierza przesłuchać przedstawicieli władz USA.
Służby złamały nawet systemu bankowe Gazety powołują się na dane dostarczone przez kontrowersyjnego byłego pracownika CIA, sygnalistę Edwarda Snowdena.
Obama obiecał prezydentowi Nieto śledztwo Ma ono dotyczyć szpiegowania przez amerykański wywiad jego rozmów telefonicznych.
Tagi: afera prism, snowden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz