Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera polityczna w PO. Sprawą zajmuje się prokuratura

0
Podziel się:

Wniosek PiS o informację dla Sejmu w sprawie domniemanego kupowania głosów na zjeździe dolnośląskiej PO, na razie nie wejdzie pod obrady - poinformowała marszałek Ewa Kopacz.

Afera polityczna w PO. Sprawą zajmuje się prokuratura
(PAP/Radek Pietruszka)
bETohkIB

Podejrzenia o korupcję polityczną wymagają wyjaśnień, ale Sejm zajmie się tym w późniejszym terminie. Wniosek PiS o informację dla Sejmu w sprawie domniemanego kupowania głosów na zjeździe dolnośląskiej PO, na razie nie wejdzie pod obrady - poinformowała marszałek Ewa Kopacz.

Marszałkini Izby niższej parlamentu przypomniała, że sprawa kupowania głosów w PO jest w prokuraturze. Jej zdaniem, posłowie powinni poczekać na wynik dochodzenia.

- _ W sprawie, w której w tej chwili toczy się postępowanie, bo toczy się w prokuraturze. Nie chcielibyśmy zastępować instytucji, które są powołane do tego, żeby wyjaśniać takie sprawy. Uważam, że stała się sprawa zła, nie jest to dobra sytuacja dla Platformy, ale tą sprawą zajmuje się już prokuratura. Będzie w swoim czasie debatowana, jeśli przyjdzie na nią kolej _- podkreśla marszałek Sejmu.

bETohkID

O rozszerzenie porządku obrad o informację premiera na temat afery związanej z domniemanym kupowaniem głosów na zjeździe dolnośląskiej PO, wniósł Klub Prawa i Sprawiedliwości.

Partia Jarosława Kaczyńskiego domaga się wyjaśnień, w jaki sposób Donald Tusk zamierza _ przeciąć patologiczne zachowania jego podwładnych partyjnych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura zbada wybory w Platformie Borys w rozmowie podkreślił, że po doniesieniach medialnych i oświadczeniu działacza PO Edwarda Klimka, złożenie doniesienia do prokuratury było jego obowiązkiem.
"Nie będzie zmian w regulaminie Sejmu" - _ Chcę żyć w kraju, gdzie króluje demokracja, niezależnie od ceny _- podkreśliła marszałek Sejmu.
Tak PO chce wygrać wybory. Przejrzeliśmy plan Za to, co partia premiera ma na kontach, można zorganizować kilka kampanii. _ Wykończy nas finansowo _ - alarmuje opozycja.
PiS chce zaostrzenia prawa aborcyjnego Sejm zajmie się projektem obywatelskim, przewidującym usunięcia wyjątku, dopuszczającego przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone.
bETohkJe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)