Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera podsłuchowa
25.10.2013 17:50

Afera podsłuchowa. Minister obrony: Nic nie wiem

Pytany o doniesienia medialne, minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że nie ma wiedzy na ten temat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef MON nic nie wie o podsłuchiwaniu polityków przez amerykański wywiad. Brytyjskie media ujawniły dziś, że specsłużby USA podsłuchiwały kilkudziesięciu ważnych polityków w Europie.

Pytany o te doniesienia minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że nie ma wiedzy na ten temat. - _ Na razie są to tylko informacje medialne _ - dodał szef MON. W Polsce sprawy są szczegółowo uregulowane, to znaczy założenie podsłuchu wymaga zgody sądu. - _ Jak jest w innych krajach trudno jest mi się wypowiadać _ - mówi minister.

Brytyjski _ The Guardian _ napisał, że służby Stanów Zjednoczonych podsłuchiwały co najmniej 35 polityków. Kontrolowane miały być między innymi rozmowy z telefonu komórkowego kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal z podsłuchami. To totalitaryzm? Wiemy dobrze, czym jest totalitaryzm - powiedział szef KE Jose Barroso pytany o skandal związany z inwigilowaniem przez amerykański wywiad kanclerz Niemiec Angeli Merkel.
Merkel podsłuchiwana? Reakcja Unii Martin Schulz ocenił dzisiaj, że jeśli potwierdzą się doniesienia o prowadzonej USA inwigilacji elektronicznej, UE powinna przerwać negocjacje umowy o wolnym handlu z Waszyngtonem.
Podsłuchy zdominują szczyt z udziałem Tuska? Od spotkania z szefem PE Martinem Schulzem rozpoczął się dzisiaj po południu dwudniowy szczyt UE z udziałem Donalda Tuska.
Tagi: afera podsłuchowa, tomasz siemoniak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz