Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa. Latkowski zapowiada kolejne nagrania

0
Podziel się:

Zaraz po "obrobieniu" opublikujemy kolejną część rozmowy ministra spraw wewnętrznych z prezesem NBP - oświadczył naczelny "Wprost".

Afera podsłuchowa. Latkowski zapowiada kolejne nagrania
(PAP/Radek Pietruszka)

* Zaraz po obrobieniu opublikujemy kolejną część rozmowy ministra spraw wewnętrznych z prezesem NBP. W poniedziałek ujawnimy też drugą taśmę - zapowiedział wczoraj późnym wieczorem, po opuszczeniu redakcji Wprost przez funkcjonariuszy ABW i prokuratorów, redaktor naczelny pisma Sylwester Latkowski. *

_ - Drugi tekst, druga taśma jest opracowywana i będzie opublikowana w poniedziałek, bo tam jest kilka rzeczy, które wymagają naszej dziennikarskiej pracy _ - powiedział Latkowski.

ABW, prokuratorzy oraz policja weszli do redakcji tygodnika _ Wprost _ w środę ok. godz. 20. Przeszukanie zleciła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga po tym, jak dziennikarze odmówili wydania nagrań, na których utrwalono rozmowy wysokich urzędników państwowych. Według prokuratury nośniki zawierające nagrania rozmów, których ujawnianie dziennikarze +Wprost+ rozpoczęli w minioną sobotę, są dowodem przestępstwa dotyczącego nielegalnych podsłuchów.

Późnym wieczorem, po kilkugodzinnych rozmowach i przepychankach w redakcji _ Wprost _, funkcjonariusze przerwali przeszukanie i opuścili siedzibę tygodnika.

Naczelny _ Wprost _ powiedział dziennikarzom, że prowadzący przeszukanie chcąc odebrać redakcyjne komputery używali siły, mimo że próbował on tłumaczyć funkcjonariuszom, że zabezpieczanie laptopów sparaliżuje pracę redakcji i uniemożliwi złożenie kolejnego numeru tygodnika. Jednocześnie Latkowski zaznaczył, że agentom ABW nie udało się zarekwirować jego laptopa oraz pendrive'a.

_ - Jeżeli prokurator Seremet nie zatrzyma tych działań, to oni to zrobią. Teraz odeszli - wrócą; nikt nie będzie tu koczował. Na pewno udało im się jedną rzecz zrobić - zdemolowali redakcję, odebrali nam jeden dzień pracy nad śledztwem dotyczącym tzw. afery podsłuchowej _ - mówił naczelny tygodnika.

Latkowski jeszcze raz podkreślił, że jest skłonny wydać nagrania, jeżeli tylko sąd uchyli tajemnicę dziennikarską.

Naczelny _ Wprost _ dziękował też dziennikarzom, którzy relacjonują sprawę nagrań ujawnionych przez tygodnik i apelował, by jej nie upolityczniać. _ Tu chodzi o istotę mediów, każdego dziennikarza, jakiekolwiek medium. Jest tajemnica dziennikarska i jej bronimy _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)