Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
news of the world
19.08.2011 06:00

Afera podsłuchowa. Kolejny reporter zatrzymany

Brytyjska policja zatrzymała kolejnego podejrzanego o udział w aferze podsłuchowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Brytyjska policja zatrzymała kolejnego podejrzanego o udział w aferze podsłuchowej. Dziennik _ The Guardian _ twierdzi, że jest nim pracujący w Hollywood były reporter objętego skandalem tabloidu _ News of the World _ James Desborough.

38-letni mężczyzna został aresztowany wczoraj rano, gdy stawił się na umówione spotkanie na komendzie policji w południowym Londynie. Policja nie ujawniła tożsamości zatrzymanego. Dziennik _ The Guardian _ ustalił, że jest to James Desborough, były reporter zamkniętego w zeszłym miesiącu tabloidu _ News of the World _ (_ NotW _).

Desborough dołączył do zespołu _ NotW _ w 2005 roku. W kwietniu 2009 roku na gali British Press Awards przyznano mu tytuł autora roku show-biznesu za _ serię sensacyjnych i bezkompromisowych reportaży, które sprawiły, że żaden celebryta skrywający jakieś tajemnice nie może spać spokojnie _. W tym samym roku mianowano go redaktorem _ NotW _ w Los Angeles. Amerykańskie agencje sprawdzają, czy brytyjski tabloid prowadził także podsłuchy w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas nie znaleziono na to dowodów.

W związku ze skandalem wokół News International, wydawniczej części globalnego koncernu medialnego News Corp. należącego do Roberta Murdocha, zatrzymano już 13 osób, m.in. dwóch byłych redaktorów naczelnych _ NotW _: Rebekę Brooks i Andy Coulsona. Wszystkich zwolniono za kaucją. Przed komisją śledczą brytyjskiej Izby Gmin stanął sam Rupert Murdoch i jego syn James.

Po niedawnych aresztowaniach News International wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że _ w pełni współpracuje z policją, lecz nie może komentować ostatnich wydarzeń w związku z prowadzonym śledztwem _.

Afera podsłuchowa wybuchła w lipcu, gdy odkryto proceder włamywania się do skrzynek poczty głosowej celebrytów, ofiar przestępstw i rodzin żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku oraz korzystania z ukrytych kamer przez dziennikarzy tabloidu _ NotW _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/milioner;przeprasza;ludzi;w;ogloszeniach,95,0,874079.html) Milioner przeprasza ludzi w ogłoszeniach _ Mam świadomość, że zwykłe przeprosiny nie wystarczą _ - mówi Rupert Murdoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t49382.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;aresztowania;w;aferze;news;od;the;world,29,0,885021.html) Afera podsłuchowa. Kluczowe aresztowanie? Scotland Yard nie podał nazwiska zatrzymanego, ale nieoficjalnie sądzi się, że jest to były redaktor naczelny NotW Stuart Kuttner.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t134831.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;nie;koniec;afery;news;of;the;world;brytyjska;policja;bada;nowy;watek,204,0,883660.html) To nie koniec afery. Policja bada nowy wątek Brytyjska policja badająca sprawę afery podsłuchowej postanowiła poszerzyć zakres śledztwa o ewentualne nielegalne zdobywanie informacji przez internet - poinformował Scotland Yard.
Tagi: news of the world, tabloid, podsłuchy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz