Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera plagiatowa w Niemczech. Szef Bundestagu oskarżony

Bloger twierdzi, że na przeanalizowanych 42 stronach dysertacji Lammerta znalazł 21 miejsc wskazujących na nieprawidłowości w posługiwaniu się źródłami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Graczynski/East News)
Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert <br/>

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert (CDU) został oskarżony przez anonimowego blogera o popełnienie plagiatu w pracy doktorskiej obronionej w 1975 roku na uniwersytecie w Bochum. Lammert zwrócił się do uczelni o zbadanie zarzutów.

- _ Lammert popełnił plagiat _ - powiedział internauta przedstawiający się jako _ łowca osób popełniających plagiaty _ dziennikowi _ Die Welt _.

Bloger twierdzi, że na przeanalizowanych 42 stronach dysertacji Lammerta znalazł 21 miejsc wskazujących na nieprawidłowości w posługiwaniu się źródłami. Jego zdaniem autor nie przeczytał podanej w doktoracie literatury źródłowej, o czym mają świadczyć charakterystyczne błędy przejęte z opracowań.

Lammert powiedział, że napisał doktorat _ zgodnie ze swoją wiedzą i swoim sumieniem _. Dodał, że jest przekonany o wysokiej jakości swojej pracy. Pomimo tego zwrócił się do uczelni z prośbą o zbadanie zarzutów. Lammert obronił dysertację _ Lokalne struktury organizacyjne partii w procesie podejmowania decyzji _ na uniwersytecie w Bochum w 1975 roku.

Bloger zarzucający szefowi Bundestagu plagiat twierdzi, że wcześniej przyczynił się do zdemaskowania nieprawidłowości w pracy doktorskiej byłej minister oświaty Annette Schavan. Schavan zrezygnowała ze stanowiska w rządzie Angeli Merkel w lutym po decyzji uniwersytetu w Duesseldorfie o odebraniu jej tytułu doktorskiego. Schavan zaskarżyła decyzję władz uczelni; wyrok w jej sprawie jeszcze nie zapadł.

Najbardziej spektakularnym przypadkiem przerwania politycznej kariery w związku z popełnieniem plagiatu była sprawa byłego ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga. Cieszący się ogromną popularnością polityk bawarskiej CSU podał się w marcu 2011 roku do dymisji, gdy okazało się, że w pracy doktorskiej wykorzystał fragmenty prac innych autorów nie podając źródła pochodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/m249896.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/minister;oswiaty;niemiec;popelnila;plagiat,51,0,1237299.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Afera plagiatowa w niemieckim rządzie Zaufanej kanclerz Angeli Merkel grozi utrata tytułu naukowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/m190766.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ogolnopolski;system;antyplagiatowy;jest;realny,241,0,1350897.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rząd szykuje bat na leniwych studentów Minister nauki Barbara Kudrycka chce, by był on obowiązkowy dla wszystkich uczelni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/m266728.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wielki;rabin;francji;przyznaje;sie;do;plagiatu;byl;to;wielki;blad,99,0,1281123.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kolejny plagiat. Tym razem wielki duchowny Wielki rabin Francji Gilles Bernheim przyznał, że przy pracy nad książką "Czterdzieści medytacji żydowskich" nie był uczciwy.
Tagi: przewodniczący bundestagu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz