Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pedofilia
29.09.2013 08:20

Afera pedofilska w Kościele. Politycy chwalą biskupów

Na konferencji prasowej w episkopacie jeszcze raz powtórzono: Zero tolerancji dla pedofilii. Politycy uważają, że ważna deklaracja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Loozrboy/CC/FLickr)

Politycy chwalą biskupów za słowo przepraszamy pod adresem ofiar księży pedofilów. Episkopat zadeklarował, że ofiary molestowania nie zostaną bez pomocy.

To ważna deklaracja mówi Henryk Wujec doradca prezydenta do spraw społeczeństwa obywatelskiego.

_ __ - W czasach komunizmu Episkopat z trudem przyjmował do wiadomości, że trzeba odsuwać takich księży od pracy z młodzieżą _ - dodaje Henryk Wujec. Polityk mówi, że sam był ministrantem i nie doświadczył niczego złego. Inaczej było z jego kolegą . _ - Przeżył ogromną traumę _ - mówi Wujec.

Zdaniem Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej Kościół zaczął działać zbyt późno. Jego zdaniem reakcja powinna być silniejsza. Przewodniczący klubu PO w Sejmie nie wyjaśnił, co ma na myśli mówiąc _ silniejsza reakcja _.

_ - Same przeprosiny pokazują postawę Koscioła wobec pedofilii _- podsumował Rafał Grupiński. PiS przypomina, że pedofilia to nie tylko problem Kościoła. Zdaniem Mariusza Błaszczaka dziś pedofilią walczy się z Kościołem.

Na popracie tych słów przewodniczący klubu PiS przypomina, że kiedyś mieliśmy do czynienia z pedofilią w środowisku trenerów siatkówki. _ - To jednak nie znaczy, że trzeba zamknąć rozgrywki piłki siatkowej _- zwraca uwagę polityk. Według niego z pedofilią trzeba walczyć bezwzględnie, ale pamiętać też o jej skali.

Wczoraj na konferencji prasowej w episkopacie jeszcze raz powtórzono: _ Zero tolerancji dla pedofilii _. Duchowni zadeklarowali też pełną pomoc dla ofiar i ich bliskich.

Czytaj więcej w Money.pl
"Przez Kościół przelewa się fala tsunami" Zdaniem biskupa przez liczne afery wierni tracą zaufanie do duchownych i do Kościoła.
Pedofilia w Kościele. ONZ żąda wyjaśnień Włoskie media podały, że komitet przedstawił długą listę pytań.
Papież wskazał, kto będzie walczył z pedofilią Przypadkami pedofilii wśród księży będzie zajmował się w Kongregacji Nauki Wiary amerykański ksiądz Robert Oliver, mianowany przez Benedykta XVI promotorem sprawiedliwości, co odpowiada funkcji prokuratora.
Tagi: pedofilia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz