Notowania

dominikana
27.11.2013 10:31

Afera pedofilska w Kościele. Na Dominikanie nowy nuncjusz apostolski

Nigeryjski duchowny Jude Thaddeus Okolo zastąpił arcybiskupa Józefa Wesołowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mihnea Stanciu/CC BY 2.0/Flickr)

Na Dominikanie rozpoczął misję nowy nuncjusz apostolski. Nigeryjski duchowny Jude Thaddeus Okolo zastąpił arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, odwołanego latem z tego stanowiska z powodu oskarżeń o pedofilię.

Oskarżenia były na tyle udokumentowane, że na wiadomość o nich sam papież zadecydował o odwołaniu polskiego hierarchy. W liście adresowanym do dominikańskiego kardynała Nicolasa de Jesusa Lopeza Rodrigueza w związku z początkiem misji nowego nuncjusza, Franciszek wspomina tych, którzy _ cierpią z powodu grzechów ludzi Kościoła _. Po czym raz jeszcze ponawia zobowiązanie, że _ ofiary tych błędów zawsze będą brane w obronę i chronione w taki sposób, by sprawiedliwości stało się zadość we wszystkich aspektach _.

Skandal wokół arcybiskupa Wesołowskiego wybuchł w lipcu, a 21 sierpnia został on odwołany z placówki. Potwierdzając we wrześniu te wiadomości, rzecznik watykański ksiądz Federico Lombardi ujawnił, że dochodzenie w sprawie byłego już nuncjusza na Dominikanie wszczęła Kongregacja nauki wiary, najwyższa instancja kościelna w tego typu przestępstwach. Zapewnił też, że odwołanie polskiego arcybiskupa nie oznacza chronienia go przed poniesieniem konsekwencji swoich czynów. Od tamtego czasu rzecznik nie wypowiadał się w sprawie arcybiskupa Wesołowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Misja na Dominikanie w sprawie księży? - _ Uzyskamy materiał, którego nie da się zakwestionować przed sądem _ - zapowiada Prokurator Generalny. Będzie śledztwo pod specjalnym nadzorem.
Arcybiskup ćpał? Sensacyjne zeznania Z zeznań cytowanych w zeznaniach dominikańskiego duchownego wynika, że polski ksiądz brał narkotyki.
Papież ostrzega przed szamanami i guru Komentując dzisiejszą ewangelię papież podkreślił, że zawiera ona dwa przesłania. Po pierwsze nie dać się zwieźć fałszywym mesjaszom i nie pozwolić, by sparaliżował nas strach.
Tagi: dominikana, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz