Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
18.07.2012 11:34

Afera korupcyjna w samorządzie. Wkracza CBA

Według CBA mężczyźni naruszyli ustawę o samorządzie gminnym, wiceburmistrz dodatkowo - ustawę antykorupcyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zawiadomienie o naruszeniu ustawy antykorupcyjnej oraz o samorządzie gminnym przez zastępcę burmistrza i przewodniczącego rady Hajnówki (Podlaskie).

Jak poinformowało CBA, jego agenci przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Miejskim w Hajnówce. Badali oświadczenia majątkowe za lata 2010-2012 wiceburmistrza Hajnówki Bazyla Stepaniuka i przewodniczącego rady miejskiej Eugeniusza Saczko.

Okazało się, że wiceburmistrz pełni jednocześnie funkcję prezesa w jednym z lokalnych stowarzyszeń prowadzącym działalność gospodarczą; wiceprezesem jest w niej przewodniczący rady miejskiej. CBA ustaliło, że stowarzyszenie korzystało z dotacji budżetu miejskiego. Samorządowcy nie wykazali tego w swoich oświadczeniach majątkowych.

Według CBA mężczyźni naruszyli ustawę o samorządzie gminnym, wiceburmistrz dodatkowo - ustawę antykorupcyjną. Dlatego CBA złożyło wnioski o wygaśnięcie mandatu radnego dla przewodniczącego Eugeniusza Saczko oraz o odwołanie z funkcji wiceburmistrza Bazyla Stepaniuka.

Jak poinformował z-ca prokuratora Okręgowego w Białymstoku Andrzej Bura, sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Hajnówce.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA prześwietli doradcę Gowina. On się cieszy CBA zwróciło się do resortu sprawiedliwości o dokumenty powołania Mirosława Barszcza na doradcę ministra.
CBA zbada budowę A2. Afer jest więcej? _ Przedsiębiorcy informują, że sytuacja, podobnie wygląda także na innych odcinkach drogowych _ - stwierdził poseł PiS.
Tabloid musi przeprosić i zapłacić 50 tys. zł Wydawca "Super Expressu" ma przeprosić Weronikę Marczuk i zapłacić jej 50 tys. zł za obraźliwe informacje w sprawie jej zatrzymania przez CBA w 2009 r.
Tagi: działalność cba, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz