Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
19.01.2013 19:35

Afera finansowa w rządzącej Hiszpanią Partii Ludowej

W Hiszpanii trwa afera w rządzącej krajem Partii Ludowej, posądzonej o łapówkarstwo i finansowanie ugrupowania z pieniędzy pochodzących z szarej strefy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago stock&people/EAST NEWS)

W Hiszpanii trwa afera w rządzącej krajem Partii Ludowej, posądzonej o łapówkarstwo i finansowanie ugrupowania z pieniędzy pochodzących z szarej strefy. Premier Mariano Rajoy publicznie zaprzeczył tym pomówieniom i zapewnił, że jeśli się potwierdzą, wyciągnie konsekwencje.

Hiszpański Sąd Najwyższy znalazł w szwajcarskim banku konto, na którym były skarbnik Partii Ludowej przechowywał 22 mln euro. Nie wiadomo skąd pochodzą te pieniądze. Wiadomo, że prawie połowa tej sumy została zalegalizowana dzięki ogłoszonej przez rząd w zeszłym roku amnestii podatkowej.

Zdaniem prasy, przez lata Partia Ludowa prowadziła podwójną księgowość a udziałowcami pieniędzy pochodzących z szarej strefy mają być wysoko postawieni członkowie ugrupowania. - _ Zapewniam, że jeśli kiedykolwiek dowiem się o nieprawidłowościach w działaniu partii, nie zawaham się przed wyciągnięciem konsekencji _ - obiecywał premier Rajoy.

Część z informacji prasowych potwierdził adwokat byłego skarbnika Partii Ludowej. Sprawą zajął się też sąd. Pod siedzibami rządzącej Hiszpanią partii zebrały się spontaniczne manifestacje, których uczestnicy domagają się ujawnienia prawdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kraj włącza się do operacji w Mali Wkrótce do Mali odleci samolot wojskowy Hercules C-130.
Hiszpańskie banki nie płacą czynszów od przejętych mieszkań W ciągu czterech lat, banki przejęły 400 tys. mieszkań i domów.
Dyrektorzy tych firm wzięli 3 mln zł łapówek Byli dyrektorzy kopalń i byli prezesi spółek węglowych - w sumie 25 osób - odpowie przed sądem za korupcję.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz