Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera AmberGold. PiS zarzuca premierowi kłamstwo

0
Podziel się:

Poseł PiS Przemysław Wipler domaga się informacji od premiera, kiedy ten zapoznał się z notatką ABW.

Afera AmberGold. PiS zarzuca premierowi kłamstwo
(Tomasz Urbanek/East News)
bFfCrofF

Poseł PiS Przemysław Wipler domaga się informacji od premiera, kiedy ten zapoznał się z notatką ABW.

Notatka dotycząca Amber Gold została przedstawiona szefowi rządu pod koniec maja - informował o tym w Sejmie minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki. W czerwcu szef rządu rozmawiał ze swoim synem na temat jego pracy dla OLT Express.

14 sierpnia na konferencji prasowej Donald Tusk powiedział, że _ nie uzyskał ze strony służb państwowych żadnych informacji, których celem było ostrzeżenie jego syna _.

bFfCrofH

Przemysław Wipler podejrzewa, że premier skłamał mówiąc o tym, iż nie rozmawiał ze swoim synem na temat informacji, jakie uzyskał od służb.

_ - Premier albo mówił nieprawdę w sierpniu albo nie zapoznał się z notatką. Ja chciałbym zobaczyć dekretację premiera, jego podpis i datę, kiedy zapoznał się z tą notatką ABW _ - mówił poseł PiS.

POSŁUCHAJ PRZEMYSŁAWA WIPLERA:

źródło: IAR

Jak mówił w Sejmie w ubiegłym tygodniu minister Jacek Cichocki, z notatki ABW o Amber Gold wynikało, że firma może działać na zasadzie piramidy finansowej, a środki finansowe mogą być wyprowadzane niezgodnie z zasadami funkcjonowania spółki.
W sierpniu Donald Tusk powiedział, że sugestia, iż mógł mieć tajne informacje i uprzedzić syna, _ jest delikatnie mówiąc niemądra, a nawet nieprzyzwoita _.

bFfCrofN
Czytaj więcej w Money.pl
Amberpaństwo - PiS przygotowuje raport Partia wyjaśni, _ w jaki sposób "zielona wyspa" zamieniła się w "bursztynowe bagno" _.
"Donald Tusk próbuje rozmydlić aferę" Prezes PiS uważa, że informacja premiera ws. afery nie dała odpowiedzi na najważniejsze pytania.
PiS ujawnia, kogo chce w miejsce Tuska Brudziński: _ Premierem rządu przejściowego musi być osoba o niekwestionowanym autorytecie _.
bFfCrogi
KOMENTARZE
(0)