Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Amber Gold zatacza coraz szersze kręgi. Kara może dotknąć kuratorów Marcina P.

Mieli popełnić błędy w czasie warunkowego zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności Marcina P.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Pędziszewski)

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec dwóch kuratorów sądowych, w pracy których stwierdzono rażące uchybienia w zakresie dozoru skazanego Marcina P. zwrócił się prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Kuratorów Zawodowych.

Uchybienia miały mieć miejsce w okresie warunkowego zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności. Wnioski o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego dotyczą kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sadowej przy Sądzie Rejonowym Gdańsk - Południe w Gdańsku oraz przy Sądzie Rejonowym w Malborku.

Na swojej stronie internetowej Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina jednocześnie, że w komunikacie z dn. 14 sierpnia informowało o zastrzeżeniach Jarosława Gowina co do prawidłowości i rzetelność dozoru sprawowanego przez kuratorską służbę sądową nad Panem Marcinem P. np. w zakresie weryfikacji wykonania przez skazanego obowiązku naprawienia szkody orzeczonego w dwóch wyrokach skazujących.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/60/m213308.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera;amber;gold;moze;zjednoczyc;opozycje;mowia;jednym;glosem,220,0,1145820.html) *Amber Gold ich jednoczy. Razem pogrążą PO? * Posłowie chcą dokładnie prześwietlić działania rządu oraz udział Michała Tuska w całej aferze. Dlatego 16 sierpnia br. Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło do Prokuratora Okręgowego w Gdańsku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z kuratorów sądowych.

Miało ono polegać na podaniu niezgodnych z prawdą informacji na temat wykonania przez skazanego obowiązku naprawienia szkody. To stanowi poświadczenie przez funkcjonariusza publicznego nieprawdy.

_ Jednocześnie informujemy, że wciąż trwa postępowanie wyjaśniające w zakresie czynności podejmowanych w VII Wydziale Rejestrowym Sądu Rejonowego Gdańsk - Północ w Gdańsku wobec spółki Amber Gold _ - napisano na stronie ministerstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten prokurator mógł zawinić z Amber Gold Prokuratura początkowo odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Amber Gold z zawiadomienia KNF.
Afera Amber Gold zmiecie Tuska? Ostrzą noże Partie opozycyjne coraz mocniej naciskają na premiera w sprawie Amber Gold. Wnioskują o sejmową komisję śledczą.
Kurator poświadczył nieprawdę w sprawie Plichty? Jarosław Gowin złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownika podległych mu służb.
Tagi: Amber Gold, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz