Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie na premiera

0
Podziel się:

- Tusk plącze się w zeznaniach. Zarzucamy premierowi niedopełnienie obowiązków i ujawnienie informacji niejawnej - powiedział Mariusz Błaszczak.

Afera Amber Gold. PiS złożył zawiadomienie na premiera
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfCmQxx

_ - Tusk plącze się w zeznaniach w sprawie informacji o Amber Gold.Reakcja premiera była niezbędna, by oszust z Amber Gold nie naciągnął Polaków _- powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef klubu parlamentarnego PiS już rano na antenie radiowej Trójki wyjaśnił, że chodzi o niedopełnienie obowiązków przez premiera po otrzymaniu 24 maja notatki ABW w sprawie Amber Gold. Jak podkreślił, wszystko wskazuje na to, że premier albo zlekceważył informację o Amber Gold, albo świadomie zaniechał ze względu na Euro 2012. Tym samym, zdaniem Mariusza Błaszczaka, premier naraził tysiące obywateli na stratę dorobku ich całego życia.

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że notatka powinna być odtajniona i udostępniona opinii publicznej. Jak dodał, notatka niejawna nie powinna być również referowana premierowi przez urzędników.

bFfCmQxz

Wczoraj Donald Tusk tłumaczył, że informacja ABW została mu zreferowana przez urzędnika i nie zawierała niczego ponad to co można było przeczytać o Amber Gold w gazetach i internecie. Dodał, że istotą notatki była informacja o tym, że prowadzone są działania ABW oraz prokuratury.

Czytaj więcej w Money.pl
Poseł PiS zarzuca Tuskowi kłamstwo. Ma rację? Poseł PiS Przemysław Wipler domaga się informacji od premiera, kiedy ten zapoznał się z notatką ABW.
Amberpaństwo - PiS przygotowuje raport Partia wyjaśni, _ w jaki sposób "zielona wyspa" zamieniła się w "bursztynowe bagno" _.
Obietnice Kaczyńskiego. Premier mówi... Socjalne propozycje Jarosława Kaczyńskiego wiążą się z wydatkami idącymi w dziesiąki miliardów złotych, uważa Donald Tusk.
bFfCmQya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)