Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Afera Amber Gold. Kidawa-Błońska odpowiada posłowi PiS

0
Podziel się:

Przemysław Wipler zarzuca premierowi kłamstwo. - Nie wiem, skąd wie, co było w notatkach ABW - odpowiada posłanka PO.

Afera Amber Gold. Kidawa-Błońska odpowiada posłowi PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfBIKOd
Premier Donald Tusk zarzekał się, że w czerwcu ostrzegając syna przed współpracą z właścicielem OLT Express posiadał informacje tylko z mediów. Według _ Rzeczpospolitej _, wersja premiera może być nieprawdziwa. Już w maju ABW wysyłała do premiera pismo, w którym ostrzegała przed działalnością Amber Gold. Poseł Przemysław Wipler z PiS mówi, że premier kłamał, posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada jednak w rozmowie z Money.pl, że _ nie ma żadnych sprzeczności w słowach premiera _.

Money.pl: Premier kłamał, że wie o Amber Gold tylko z mediów – twierdzi poseł Przemysław Wipler. Donald Tusk faktycznie kłamał?

Małgorzata Kidawa Błońska, posłanka PO: Nie wiem skąd pan poseł Wipler wie, co było w tych notatkach ABW. Nie wiem co w nich było, ale jeśli spojrzeć na kalendarium wydarzeń związanych z Amber Gold, to widzimy, że już w 2009 roku KNF informowała o problemach tej firmy.

Na jej temat można było przeczytać mnóstwo informacji w mediach, w branżowej prasie. Z tego co wiem, syn premiera w marcu rozpoczął pracę w OLT, a notatka ABW pojawiła się w maju.

bFfBIKOf

Ale premier sam mówił, że rozmawiał z synem w czerwcu , a to już było po tym jak dostał notatkę od ABW.

Ale syn zaczynał pracę w marcu, prawda? Czyli podjął tę decyzje wcześniej.

Tyle, że premier rozmawiał ze swoim synem także w czerwcu i ostrzegał go przed dalszą praca w tej firmie, a już wtedy miał notatkę ABW.

Mogę tylko komentować kalendarium wydarzeń związanych z Amber Gold i OLT. O tym, że to podejrzane firmy pisały media, także Money.pl, ostrzeżenie było także na stronach Komisji Nadzoru Finansowego, czyli Ci, którzy się tym interesowali wiedzieli, że coś jest z tymi firmami nie tak.

Jednak premier mówił o tym, że rozmawiał z synem i miał tylko medialne doniesienia, ale teraz wiemy, że to nie do końca prawda.

Syn premiera zaczął pracować w marcu, notatka była w czerwcu.

bFfBIKOl

A premier rozmawiał z synem w czerwcu.

I przekazał mu wiedzę jaką miał na podstawie mediów. Natomiast co jest w notatkach ABW nie wiem i nie mogę tego komentować. Jestem, pewna, że premier informując nas o tym, że wiedzę posiadał z mediów mówił prawdę. Nie widzę tutaj żadnych sprzeczności.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin wytyka błędy sędziom w sprawie Amber Gold Minister chce dalszych wyjaśnień, tymczasem do sądu wpłynęło zażalenie na areszt dla Marcina P.
Areszt dla szefa Amber Gold. Dostanie 15 lat? Z powodu wysokiej kary grożącej Marcinowi P., jak i obawach mataczenia, sąd zdecydował o aresztowaniu byłego prezesa firmy.
Poseł PiS zarzuca Tuskowi kłamstwo. Ma rację? Poseł PiS Przemysław Wipler domaga się informacji od premiera, kiedy ten zapoznał się z notatką ABW.
bFfBIKOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)