Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Amber Gold
23.09.2012 14:39

Afera Amber Gold dała prezydentowi do myślenia

Bronisław Komorowski odniósł się do deklaracji Jarosława Gowina, który mówiąc "mam w nosie literę prawa", bronił swoich uprawnień do przeglądania akt sprawy Amber Gold.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

*Minister sprawiedliwości słusznie przeprosił za swoje słowa o nieszanowaniu litery prawa - mówi prezydent. *

Bronisław Komorowski odniósł się do deklaracji Jarosława Gowina, który mówiąc _ mam w nosie literę prawa _, bronił swoich uprawnień do przeglądania akt sprawy Amber Gold. Później minister się z tych słów wycofał. Zdaniem prezydenta - słusznie.

- _ Nie tylko duch prawa, ale i litera prawa jest równie ważna. Jest może ona czasami niedoskonała ale jeżeli chcemy państwo prawne musimy budować szacunek także do prawa _- powiedział prezydent w radiowej Jedynce.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Zachowanie sędziego Ryszarda Milewskiego prezydent ocenił jako przykre. Jego zdaniem, pokazał on słabość charakteru i nadwyrężył zaufanie do swojego środowiska.

- _ To jest rzecz bardzo przykra, dająca wiele do myślenia co do poziomu niektórych ludzi. Ale ja sobie to pytanie zadaję zawsze, ile razy wręczam nominacje sędziowskie _ - powiedział prezydent.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Prezydent miał też zastrzeżenie do dziennikarzy przy prowokacji wobec sędziego Milewskiego. Jak powiedział, marzy się mu sytuacja, gdy żurnaliści będą prowokowali do dobrego, a nie złego.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest już pierwsza dymisja za Amber Gold Po decyzji Prokuratora Generalnego, szefowa gdańskiej prokuratury traci stanowisko. Ważą się losy prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Prawnicy podzielili się w sprawie Gowina Do prokuratury okręgowej w Warszawie wpłynęło już zawiadomienie w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień przez ministra sprawiedliwości.
"To kompromitacja. Powinni go wykluczyć" Szef Solidarnej Polski mówił w radiowej Jedynce, że środowisko sędziowskie powinno energicznie zadziałać i wykluczyć Ryszarda Milewskiego z zawodu.
Tagi: Amber Gold, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz