Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera w Secret Service. Szefowa służb specjalnych podała się do dymisji

0
Podziel się

To efekt serii wpadek, które mogły narazić na niebezpieczeństwo prezydenta Baracka Obamę.

Afera w Secret Service. Szefowa służb specjalnych podała się do dymisji
(PAP/EPA)
bEhytnud

Julia Pierson złożyła rezygnację na ręce ministra bezpieczeństwa kraju. Dymisja została przyjęta.

Rzecznik prezydenta USA Josh Earnest poinformował, że Barack Obama osobiście zatelefonował do Pierson, by podziękować jej za służbę. _ - Poświęciła ponad 30 lat swego życia pracy w Secret Service. Składając rezygnację wzięła na siebie odpowiedzialność za niedoskonałości agencji. To świadczy o jej profesjonalizmie i charakterze _ - powiedział Josh Earnest.

W ostatnich tygodniach doszło do dwóch poważnych wpadek Secret Service. W połowie września agenci pozwolili uzbrojonemu ochroniarzowi, zatrudnionemu w prywatnej firmie, jechać tą samą windą co Barack Obama.

bEhytnuf

Kilka dni później weteran wojny w Iraku przeskoczył przez ogrodzenie i dostał się do Białego Domu przez otwarte drzwi. Mężczyzna miał przy sobie nóż. Wcześniej doszło do ostrzelania Białego Domu z samochodu oraz kilku skandali obyczajowych z udziałem agentów Secret Service.

Tymczasowym szefem Secret Service został Joseph Clancy, który w przeszłości kierował oddziałem zajmującym się ochroną amerykańskiego prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalna wpadka ochroniarzy Baracka Obamy Podczas wizyty prezydenta USA w Atlancie do windy wsiadł z nim uzbrojony mężczyzna, w przeszłości trzykrotnie karany za napaść.
Z nożem do Białego Domu. Przednim wejściem _ To oczywiste, że nasz plan bezpieczeństwa nie został odpowiednio wdrożony. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność _.
Intruz w Białym Domu. Wpadka Secret Service Mężczyzna najpierw podszedł pod bramę prowadzącą do Białego Domu, został zawrócony przez ochronę, po czym, niezrażony odmową, wrócił w to samo miejsce w samochodzie i nie chciał się oddalić.
bEhytnuG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)