Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podsłuchowa ma tuszować SKOKi

0
Podziel się:

Posłowie Mariusz Witczak i Marcin Święcicki (PO) ocenili w poniedziałek, że
wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące konieczności wyjaśniania tzw. afery podsłuchowej mają
odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu jakim, ich zdaniem, jest sytuacja SKOK-ów.

Afera podsłuchowa ma tuszować SKOKi
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEDcyArp

Posłowie Mariusz Witczak i Marcin Święcicki (PO) ocenili w poniedziałek, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące konieczności wyjaśniania tzw. afery podsłuchowej mają odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu jakim, ich zdaniem, jest sytuacja SKOK-ów.

Prezes PiS zapowiedział w poniedziałek, że Prawo i Sprawiedliwość będzie domagać się debaty w Sejmie ws. afery podsłuchowej. Według niego w sprawie pojawiły się nowe informacje, a władza i media na ten temat milczą. Przypomniał też, że we wrześniu ub. roku PiS złożył wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby zająć się aferą podsłuchową.

- Chcemy panu prezesowi przypomnieć, że tzw. afera podsłuchowa to proceder przestępczy wymierzony przeciwko politykom, że tzw. afera podsłuchowa to jest dzisiaj przedsięwzięcie, które nadaje się tylko do badania przez wyspecjalizowane w tej kwestii służby - prokuraturę i ewentualnie po postawionych zarzutach przez sąd - powiedział Witczak.

bEDcyArr

- Chcemy przypomnieć panu Kaczyńskiemu, że nikt niczego w tej kwestii nie chce zamiatać pod dywan; wszyscy politycy, jak się okazuje wielu opcji politycznych, są do dyspozycji prokuratury i w tej sprawie politycy mają status osób pokrzywdzonych a nie stawia się im zarzutów - dodał.

Witczak wyraził przekonanie, że mówienie obecnie o komisji śledczej w przypadku tzw. afery podsłuchowej to odwracanie uwagi od problemu SKOK-ów. - To poważny problem dla tysięcy Polaków, ale też problem polityczny i środowiskowy dla PiS-u, ten problem nazywa się SKOK-i - stwierdził Witczak. - SKOK-i są dzisiaj prawdziwym powodem takiego stanowiska Kaczyńskiego - dodał.

W ubiegłym tygodniu "Wprost" napisał, że senator PiS i "twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem". Takie wnioski - napisał tygodnik - "płyną z pisma, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie". Sam Bierecki oświadczył, że zarzuty w mediach pod jego adresem - dot. wyprowadzenia pieniędzy z systemu SKOK-ów - to kłamstwa; stwierdził, że kłamie o nim też PO prowadząc "brudną kampanię wyborczą".

Święcicki uważa, że "pod osłoną tego, iż coś się robi dla milionów ludzi, jednocześnie rozkwitł prywatny interes w postaci spółek, które otaczały SKOK-i, w postaci fundacji, która wykonywała usługi dla SKOK-ów, i w postaci krajowej kasy, której prezes zalecał SKOK-om korzystanie z tych spółek i fundacji". Zdaniem polityka PO, Bierecki zapewniał sobie "osłonę PiS-owskich polityków przez pośrednie finansowanie kampanii, pośrednie finansowanie rozmaitych imprez, pośrednie finansowanie mediów bardzo sprzyjających PiS-owi". Dlatego, jak stwierdził, "trzeba odsłonić ten cały układ". "Nie zastraszymy się jakąś inną komisją śledczą, innymi doniesieniami. Sprawa SKOK-ów i ich funkcjonowania w państwie musi być do końca wyjaśniona" - powiedział.

bEDcyArx

Według poniedziałkowych tygodników: "Wprost" i "Do Rzeczy" podsłuchanych miało zostać 56 czołowych polityków PO, PSL i SLD. Informacje takie mieli przekazać prokuraturze dwaj kelnerzy - Łukasz N. i Konrad L., którzy nagrywali polityków w warszawskich restauracjach.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/m327906.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki-i-skok-i-w-polsce-beda-szukac,9,0,1673481.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Banki będą szukać spadkobierców Bank lub SKOK widząc, iż przez 10 lat na danym koncie nie są wykonywane żadne operacje, byłyby zobowiązane, na co najmniej 6 miesięcy przed upływem dziesięcioletniego okresu nieaktywności, poinformować posiadacza rachunku bankowego o skutkach upływu tego okresu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/m273352.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/co-dalej-ze-skok-ami-kasy-na-celowniku-knf,136,0,1733256.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Co dalej ze SKOK-ami? Kasy na celowniku KNF Na zaspokojenie roszczeń klientów wydano ponad 3,2 mld złotych. To nie koniec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m312416.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/afera-podsluchowa-prokuratura-chce-postawic,253,0,1734397.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Afera podsłuchowa: Zarzuty dla Falenty? Białostocka prokuratura nie chce na razie podawać informacji o tym, jakie zarzuty mają być przedstawione biznesmenowi Markowi Falencie.
bEDcyArS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)